Szlagier dla Metraco Zagłębia!

63

Wicemistrz Polski ograł mistrza Polski w szlagierze 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Metraco Zagłębie Lubin, po bardzo dobrym meczu pokonało Vistal Gdynia 28:21 (14:13). Dzięki wygranej miedziowe zostały nowym liderem rozgrywek!

Vistal zgubił piłkę w ataku i po chwili przegrywał 0:1. Atomowym rzutem z drugiej linii popisała się Żana Marić. Na jej bramkę odpowiedziała Patricia Matieli, ale kilkanaście sekund później z koła po podaniu Marić rzuciła Jovana Milojević. Na pierwsze prowadzenie w meczu – 3:2 gdynianki wyszły w czwartej minucie. W 11. minucie, przy wyniku 5:6, Monikę Maliczkiewicz w bramce zmieniła Monika Wąż, która od razu popisała się udaną interwencją. To dało sygnał jej koleżankom z drużyny, które rzuciły dwie bramki z rzędu i odzyskały prowadzenie. Pierwsza połowa mogła się podobać kibicom, emocji nie brakowało, a wynik cały czas był na „styku’. Na dwie bramki miedziowym udało się odskoczyć w 20. minucie, po trafieniu Aliny Wojtas.  Do szatni lubinianki, głównie za sprawą świetnie spisującej się w bramce Moniki Wąż i bezbłędnej Żany Marić, schodziły wygrywając 14:13.

W drugiej połowie pierwsza bramka padła po trzech minutach. Zdobyła ją najskuteczniejsza na parkiecie Żana Marić. Gdynianki miały swoje szanse, aby doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na Monikę Wąż. Tym samym przewaga leżała po stronie miedziowych. Przełomowy był moment między 37 a 40. minutą, kiedy lubinianki rzuciły trzy bramki z rzędu i było 18:14. Mistrzynie Polski dwoiły się i troiły, aby zdobyć drugą bramkę pop przerwie, ale defensywa miedziowych niczym mur była nie do przejścia. Kolejne udane akcje, zarówno w obronie, jak i ataku podcinały skrzydła gdyniankom. Strzelecką niemoc swojej drużyny przełamała dopiero w 47. minucie Patricia Matieli, zdobywając bramkę numer 15 dla Vistalu. W tym momencie Metraco Zagłębie miało na swoim koncie 19 trafień i kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń. Dziesięć minut przed końcem Agnieszka Truszczyńska wzięła czas dla swojej drużyny przy wyniku 22:16 dla miedziowych. Vistal nie mógł już wiele zdziałać, przy tak dysponowanej obronie gospodyń i skuteczności Żany Marić. Mecz zakończył się pewną wygraną Metraco Zagłębia Lubin 28:21!

MVP meczu: Żana Marić i Monika Wąż (Metraco Zagłębie)

Mertraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 28:21 (14:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz , Wasiak 1, Rosińska, Górna 1, Piechnik 2, Ważna 1, Marić 12, Wojtas 1, Belmas 1, Pielesz 3, Milojević 2.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Zych 2, Łabuda 2, Janiszewska 5, Kozłowska 2, Szarawaga, Matieli 3, Stanulewicz 1, Kulwińska 1, Uścinowicz 1, Pękala 1, Gutkowska, Borysławska 2, Błaszkowska 1.