Szlagier dla Metraco Zagłębia! Zadecydowały karne!

47

To był mecz godny szlagieru! Emocje towarzyszyły nam od samego początku do samego końca. Lepsza okazała się drużyna miedziowych, która wygrała po niesamowitej serii rzutów karnych. Metraco Zagłębie Lubin pokonało MKS Perłę Lublin!

Już w dziesiątej minucie o czas poprosiła Bożena Karkut. Miedziowe przegrywały 2:6, ale wskazówki trenerki przyniosły efekt. Powoli, jednak skutecznie gospodynie zmniejszały dystans do rywalek. Po trafieniu Pauliny Piechnik dwie minuty przed końcem pierwszej połowy mieliśmy już remis po 9. Znakomicie w bramce miedziowych radziła sobie Monika Wąż, która broniła w niesamowitych sytuacjach. Od wyniku 9:9 padły tylko dwie bramki, niestety obie po stronie przyjezdnych. Do przerwy było 9:11.

Na początku drugie połowy lubinianki odrobiły jedną bramkę, ale z wyniku 12:13 zrobiło się 12:15. Kolejne fragmenty gry to już znakomita gra miedziowych. Niesione gorącym dopingiem zawodniczki Metraco Zagłębia odrobiły straty, a trafienie Małgorzaty Mączki dało w 43. minucie prowadzenie 16:15! Chwilę później pogubiły się sędziny, w efekcie czego miedziowe przez blisko dwie minuty musiały grać w osłabieniu, a czerwoną kartę ujrzała Małgorzata Buklarewicz. Osiem minut przed końcem dwubramkowe prowadzenie było po stronie Perły. Emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce. Półtorej minuty przed końcem karnego na 20:21 rzuciła Klaudia Pielesz. Piętnaście sekund przed końcem było 21:21 i Perła zgubiła piłkę…Przejęła ją Kinga Grzyb i na trzy sekundy przed końcową syreną doprowadziła do remisu! Do bramki Metraco Zagłębia trafiła jeszcze Nestsiariuk, ale już po czasie i mieliśmy karne!

W serii rzutów karnych zespoły myliły się po jednym razie. Później po stronie miedziowych odpowiedzialność na siebie wzięły Kinga Grzyb i Klaudia Pielesz. Zawodniczki Metraco Zagłębia rzucały bezbłędnie, a do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż 19 karnych! Decydującego karnego w wykonaniu byłej zawodniczki Zagłębia, Kingi Achruk obroniła pewnie Monika Wąż!

MVP Metraco Zagłębia: Małgorzata Mączka

MVP Perła Lublin : Kinga Achruk

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 22:22 (9:11) k. 10:9

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik, Grzyb 2, Mączka 4, Semeniuk 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Wasiak, Rosińska, Górna 2, Piechnik 3, Jochymek 1, Belmas 2, Pielesz 1, Milojević 3.

MKS Perła: Januchta, Gawlik, Besen – Rola 1, Gęga 1, Matuszczyk, Stasiak, Repelewska, Drabik 2, Nestsiaruk 2, Mihdaliova 4, Nocuń 3, Skrzyniarz, Rosiak 6, Achruk 3.

Sędziowie: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki