Szlagier 3 ligi kobiet dla Ziemi Lubińskiej

401

Pretendenci do awansu do 2 ligi stanęli naprzeciw siebie. We Wrocławiu podopieczne Janusza Przybyło i Waldemara Brockiego zmierzyli się z piłkarkami Arkadiusza Domaszewicza. Po zaciętym boju, LUKS Ziemia Lubińska Czerniec uniosła ręce w geście zwycięstwa dopisując 3 punkty na konto i zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Wygrana na gorącym terenie 3:1 (do przerwy 2:1), gdzie od 19. minuty lubinianki musiały odrabiać stratę, była bardzo ważna w kontekście walki o 2 ligę. Ślęza była do tej pory liderem rozgrywek, a obecnie zespół Arkadiusza Domaszewskiego stracił tą pozycję na rzecz ekipy Janusza Przybyły i Waldemara Brockiego.

Jak wspomnieliśmy od 19. minuty po celnym uderzeniu Kariny Kruk, wrocławianki wygrywały 1:0. – Było ciężko, ale jakoś ruszyło i szczęście nam dopisało w końcówce pierwszej połowy – wspomina Janusz Przybyło, trener LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec.

W 34. minucie Amelia Parzyńska dostała na lewej stronie piłkę, a następnie podprowadziła i tak dośrodkowała, że wylądowała w bramce w samym okienku po skosie. Nie minęła chwila i było już 2:1 dla LUKS. Po wywalczeniu piłki przez Amelię Parzyńską w bocznym sektorze pola karnego i podaniu w pole bramkowe, nogę przyłożyła Marta Mętel. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Początek drugiej połowy to zabójcza kontra po zagraniu Kingi Koronkiewicz. Piłkę opanowała Parzyńska, a następnie wygrywając pojedynek sam na sam z golkiperką, zdobyła bramkę w 52. minucie. – Zostały nam trzy mecze, które trzeba rozegrać bez oglądania się na innych, tylko wygrać i po kilkuletniej przerwie wrócimy do drugiej ligi – puentuje trener lubinianek.

14.kolejka 3 ligi kobiet, grupa: dolnośląska
Ślęza Wrocław – LUKS Ziemia Lubińska Czerniec 1:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Karina Kruk 19’, 1:1 Amelia Parzyńska 34’, 1:2 Marta Mętel 38’, 1:3 Amelia Parzyńska 52’

Ślęza – Malinowska, Podkowa, Pawlak, Mikołajczyk (56’Mielniczuk), Wolak (41’Orszulak), Piotrowska, Mucha, Balsam (64’Gaber), Falborska, Olbińska, Kruk.

LUKS Ziemia Lubińska Czerniec: Woźniak,  Cybulska, Jakimiak, Gaweł (kontuzja 37 min. wchodzi Kocińska), Ciwala , Kowalik , Bosacka (70 min. Kruk), Parzyńska, Koronkiewicz, Dul, Mętel.