Szlachetna Paczka Tartan Volley Team Lubin

Za nami „Weekend Cudów”, czyli finałowe dni Szlachetnej Paczki – Rejon Lubin. W akcje mocno włączyły się lubińskie kluby, w tym amatorski zespół siatkówki Tartan Volley Team, który podał pomocną dłoń jednemu z mieszkańców naszego  regionu.

Podczas Finału Szlachetnej Paczki zawodnicy Tartanu przyjechali do pana Zbigniewa. Nie spodziewali się tak ciepłego przyjęcia z jego strony.

– Wzięliśmy pod swoje skrzydła pana Zbysia, człowieka schorowanego, żyjącego według nas w 1/4 warunków przeciętnego człowieka, a zarazem ciepłego, żartobliwego, uśmiechniętego, pełnego optymizmu starszego pana, który zamiast narzekać na warunki i losy życia, cieszy się, z każdego przeżytego dnia, dziękując za to Bogu – podkreśla Marcin Czukiewski, Tartan Volley Team Lubin. – Od samego progu witał nas i nie był w stanie wyrazić wdzięczności za przywiezione podarki. Dziękował za wszystko. Najbardziej chyba za wymarzone radio z możliwością łapania fal disco polo – dodaje siatkarz.

Zawodnicy Tartan Volley Team wysłuchali kilkadziesiąt minut opowieści o przeszłości pana Zbigniewa. – Jego rodzinnych wspomnień, przez co nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku, ale pan Zbysio nie był by sobą, jakby nie pożartował, także wyjeżdżaliśmy w wesołej atmosferze – przyznaje Marcin Czukiewski.

Do miejscowości pana Zbigniewa Tartanowcy jeszcze wrócą. – Na tą chwilę zatrudniliśmy firmę, która zajmie się wymianą drzwi wejściowych, na które udało się zebrać dzięki ludziom dobrej woli! W planach mamy jeszcze wymianę/naprawę pieca lub remont ścian mieszkania (w zależności czy piec będzie działał – w końcu ciepło w zimie jest najważniejsze). Chłopakom z drużyny i ich rodzinom należą się gratulacje za spełnienie podstawowych potrzeb i za obecność w dniu finału! Wysiłek, jaki włożyli w ostatnim czasie, by przygotować Szlachetną Paczkę jest niewyobrażalny – podkreśla siatkarz.

Do naszej akcji włączyło się dużo więcej osób z otoczenia siatkarzy. – Były to różne firmy oraz ich wspaniali klienci, których nie sposób policzyć i wymienić z osobna, a dali naprawdę dużo i od serca – wspomina uczestnik Szlachetnej Paczki. – Dzięki takim inicjatywom społecznym nasze podstawowe hasło #RazemJestesmySilniejsi coraz bardziej utwierdza w przekonaniu, że razem jesteśmy w stanie zrobić wszystko – puentuje Marcin Czukiewski.

 Ze szczegółów: ponad 200kg w paczkach – żywność i chemia gospodarcza, zrzutka internetowa 1347zl puszka w punkcie przesyłek od klientów 1592,71zl, licytacja koszulki cuprum z podpisami 220zl w sumie 3159,71 w paczkach wartość ok 2,5-3 tys.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz