Szkoły medyczne – recepta na sukces w życiu zawodowym

Rekrutacja do szkół medycznych już wystartowała, a oferowane kierunki cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że nie trzeba kończyć wieloletnich studiów, by pracować w branży medycznej. Do niektórych zawodów uprawnienia zdobywa się już w cztery, a nawet dwa semestry! Na jakich techników mamy zapotrzebowanie w kraju?

Technik masażysta

– Oferta szkół jest szeroka, ale ja chciałem się uczyć u tych, którzy są polecani przez najlepszych – mówi Maciek z Lubina. – Przekonał mnie ciekawy program z dodatkowymi elementami fizjoterapii, ale przede wszystkim patronaty firm, którym już zdążyłem zaufać.

To coraz popularniejsze zjawisko w szkołach policealnych i medycznych. Znane marki dają swój znak jakości najlepszym placówkom, dzięki czemu uczniowie wiedzą, że to właśnie tutaj warto złożyć papiery. W szkole Maćka – jednej z placówek sieci TEB Edukacja – kierunek technik masażysta wspierają firma kosmetyczna Farmona Professional oraz producent stołów do masażu – Habys.

Opiekun medyczny

Kolejnym poszukiwanym zawodem jest opiekun medyczny. Profesjonalne podejście do potrzebującej osoby (szczególnie seniorów) jest bardzo cenione w różnych wyspecjalizowanych placówkach oraz przy pomocy domowej, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Co ciekawe, nauka na tym kierunku trwa zaledwie jeden rok, a w szkole TEB Edukacja jest bezpłatna, dofinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny.

– Poślizgnęła mi się noga i nie zdałem matury w pierwszym terminie – mówi Michał. – Myślałem, że będę miał rok w plecy, ale okazało się, że mogę zacząć naukę nawet bez tego. Dzięki takiemu rozwiązaniu już przy odbiorze świadectwa maturalnego w tym roku miałem załatwioną pracę w nowym zawodzie!

Terapeuta zajęciowy z arteterapią

Szkoły medyczne to często okazja do potwierdzenia swoich umiejętności i poszerzenia oraz zaktualizowania wiedzy. Tak jest w przypadku kierunku terapeuta zajęciowy, podczas którego uczniowie poznają wiele ciekawych i różnorodnych metod współpracy z podopiecznym, między innymi: choreoterapię, muzykoterapię, biblioterapię, bajkoterapię, teatroterapię, filmoterapię oraz sztuki plastyczne. Zdarza się, że na takich kierunkach w szkole medycznej spotykają się ludzie, którzy starają się przebranżowić lub wieloletni praktycy, którzy w końcu postanowili poświadczyć umiejętności dyplomem i certyfikatami.

Technik Dentystyczny

W gabinecie stomatologicznym zapamiętujemy głownie dentystę, jednak aby nasze zęby były zdrowe, a ubytki więcej się nie pojawiały potrzebna jest praca zespołowa wielu osób. Szkoły medyczne TEB Edukacja kształcą między innymi techników dentystycznych (z technologią CAD/CAM), asystentów stomatologicznych z elementami implantologii oraz higienistów stomatologicznych.

Bardzo ważny w przypadku wszystkich tych zawodów jest nowoczesny sprzęt, na którym przyszli profesjonaliści ćwiczą swoje świeżo zdobyte umiejętności. – Przykładamy dużą wagę do tego, by były to narzędzia i wyposażenie najlepszej jakości, nowoczesne i pozwalające naszym absolwentom być na bieżąco z nowinkami technologicznymi – mówi Jolanta Zalewska, dyrektor szkoły medycznej TEB Edukacja w Lubinie.

W szkołach medycznych czeka bogaty wybór interesujących kierunków. Co ważne, to właśnie na techników jest teraz duże zapotrzebowanie, dlatego cztery, czy dwa semestry nauki mogą okazać się wyjątkowo opłacalną inwestycją w przyszłą karierę. Rekrutacje do szkół medycznych już ruszyły.

Udostępnij

  • wykop.pl