Szkoła z Rudnej na Narodowej Wystawie Rolniczej

2

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej wzięli udział w Narodowej Wystawie Rolniczej, która odbyła się w Poznaniu.

W wystawie uczestniczyły 52 szkoły podległe ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi. Dla sieci szkół rolniczych został zorganizowany „Konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze”. Oceniano wkomponowanie w stoisko elementów narodowych oraz atrakcyjność oferty edukacyjnej prezentowanej na stoisku.

Celem wystawy było przypomnienie roli, jaką polska wieś odegrała i odgrywa w życiu całego społeczeństwa – w życiu całego narodu. W tych dniach Targi Poznańskie były oblegane przez ludzi, którzy chcieli zobaczyć, jak wygląda polskie rolnictwo.

– To jest piękne wpisanie się szkół rolniczych w prezentację naszej historii, a także postępu, – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, zwracając się do uczniów oraz ich nauczycieli i dodał: – Przyszłość polskiego rolnictwa będzie taka, jak wy zostaniecie wykształceni, zarówno w zakresie wiedzy historycznej, ale także tej wiedzy bardzo praktycznej, wiedzy ekonomicznej, technologicznej i środowiskowej.

W skład stoiska szkoły z Rudnej wchodziły wykonane przez młodzież „Ogrody w szkle”, drzewko tlenowe Oxytree oraz gadżety związane z ochroną pszczół.

Wszystkie szkoły gościły na swoich stanowiskach Rafała Romanowskiego – podsekretarza stanu oraz pracowników ministerstwa, a stoisko szkoły z Rudnej dodatkowo odwiedził sam minister Jan Krzysztof Ardanowski.

AUTOR i FOT. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość