Szef ZUS-u odwołany

Jerzy Ulewski nie jest już dyrektorem legnickiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, któremu podlega również placówka w Lubinie. Został odwołany ze stanowiska, podobnie jak jego zastępca ds. świadczeń, Robert Sieńko.

Jerzy Ulewski nie jest już dyrektorem legnickiego oddziału ZUS

– Potwierdzam, że 17 lipca ze stanowiska został odwołany dyrektor Jerzy Ulewski oraz jego zastępca Robert Sieńko – ucina Iwona Kowalska, regionalny rzecznik prasowy ZUS-u, nie chcąc rozmawiać o powodach tej decyzji. – Sprawa jest naprawdę świeża, nie mam jeszcze wiedzy na ten temat. Nie znam w tej chwili powodów odwołania.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, który Zakład ogłosi w najbliższych dniach, obowiązki szefa legnickiego oddziału pełni Marek Paczuski, dyrektor ZUS w Siedlcach

Odwołanie Ulewskiego zaskoczyło jego pracowników. – Szef dobry, nigdy nie miałam z nim problemów. Chyba nigdy też nie słyszałam, żeby ktoś mówił o nim źle – usłyszeliśmy od legniczanki, która znała dyrektora, zanim jeszcze został dyrektorem oddziału w 2011 r.

W korytarzach Zakładu mówi się o nieprawidłowościach, które wykryto w wydziale świadczeń. Odpowiedzialność mieli ponieść odwołani właśnie: dyrektor i jego zastępca. W komentarzach pracowników więcej jest dziś jednak domysłów niż faktów.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
wierszokleta nie śpi
wierszokleta nie śpi
6 miesięcy 30 dni temu
Od MaRRka dla kRRóla Kiedy przyjdą podpalić tRRon, ten, w który wyrosłeś cielskiem Kiedy skończy się złoty wiek żywić się przyjdzie zielskiem.. Kiedy jeden z drugim agenci wejdą węszyć, kto tu chachmęci Gdy do niektórych nocą za przeszłość w drzwi załomocą… …nie pozwolę, nie pękną karki, pamiętaj kRRólu, nasze są parki. Czując od lat pismo nosem, dlatego o kasę proszę i popatrz, spójrz jakie cuda w Leśnym im się nie uda. Płot, hałdy, zasieki,okopy, Rady nie dadzą najtęższe chłopy Gdy jednak przemkną się jakieś zbóje To z nieba nasz dRRon kontroluje. I jeszcze jedną rzucim im kłodę Rysiu zakręci hołocie… Czytaj więcej »
John
John
7 miesięcy 8 godzin temu

do manias jaki profesor facet nawet doktoratu nie ma

Manias
Manias
7 miesięcy 10 godzin temu

Mojego kochanego profesora wywalili??? Kiedyś uczył mnie ekonomii w liceum ciekawe komu się naraził?

Gery
Gery
7 miesięcy 11 godzin temu

Za brak kontroli nad wyłudzeniami zasiłków chorobowych poleciał misiu.

Stefan
Stefan
7 miesięcy 11 godzin temu

ZUS trzeba zlikwidować a ubezpieczenia przekazać do Torunia !

Ranigast
Ranigast
7 miesięcy 12 godzin temu

Wiecie co oznacza skrót ZUS ? Zapłać umrzyj spier…j !!!

wpDiscuz