Szczypiornistki gromią na początek rundy!

25

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin na rozpoczęcie rundy rewanżowej rozgromiły na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 39:23 (22:12). Mecz odbył się w ramach 12. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

Lubinianki do odległej Kościerzyny udały się jako faworytki z w pełni wywiązały się z tej roli. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej od początku do końca pokazywały swoją wyższość nad rywalkami i z minuty na minutę powiększały przewagę. Po kwadransie było już 5:10, a do przerwy przyjezdne wygrywały już różnicą dziesięciu trafień.

W drugiej połowie trwało punktowanie UKS-u. Pierwsze skrzypce grały skrzydłowe, w tym Kinga Grzyb i Adrianna Górna, które razem rzuciły aż czternaście bramek. Pozostałe zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin zagrały na wysokim poziomie, dzięki czemu wynik wciąż rósł po stronie miedziowych. Przewaga lubinianek zatrzymała się na szesnastu bramkach, tym samym Zagłębie zanotowało jedenastą wygraną w sezonie.

– Mecz od samego początku był pod naszą kontrolą. Nasza defensywa i bramka funkcjonowały bardzo dobrze, dzięki czemu wyprowadzałyśmy szybkie kontry do skrzydłowych. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, chociaż te 39 bramek i tak roi wrażenie. Mieliśmy jednak kilka nieskutecznych akcji. Przeciwnikowi gratuluję podjęcia walki, bo wiadomo, że gramy o zupełnie inne cele i zawodniczkom z Kościerzyny było ciężko walczyć z nami jak równy z równym. Dobrze rozpoczęłyśmy 2018 rok i oby tak było do końca – podsumowuje Karolina Semeniuk.

Za tydzień w sobotę o godzinie 18:00 Metraco Zagłębie Lubin rozegra pierwszy mecz na własnym parkiecie w 2018 roku. Miedziowe podejmować będą Energę AZS Koszalin.

UKS PCM Kościerzyna – Metraco Zagłębie Lubin 23:39 (12:22)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Kordunowska-Lupa, Liskowska – Mokrzka 8, Ziółkowska 4, Hartman 4, Rogożeńska 3, Gędłek 3, Białek 1, Siuda 1 oraz Kunz, Wójcik, Krajewska, Sus.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 8, Wojtas 3, Semeniuk 3, Trawczyńska 3, Buklarewicz 4, Wasiak 2, Górna 6, Mączka 1, Belmas 5, Milojević 3, Rosińska, Pielesz.