Świętowali złote gody

Wzruszające chwile przeżyły osoby, które obchodziły uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego. W Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie złote gody świętowały trzy pary, które na to niecodzienne wydarzenie przybyły wraz z rodzinami, a byli to: Helena i Tadeusz Bilewicz, Teresa i Stefan Miedzińscy, Maria i Zbigniew Sośniccy.

Ponadto 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodzili również: Aniela i Jan Wiszniewscy, Genowefa i Michał Just, Maria i Kazimierz Sempik oraz Teresa i Mieczysław Kuryszko, niestety z różnych przyczyn nie mogli oni pojawić się w sali ślubów ścinawskiego centrum kultury.

Aktu dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

– W tym szczególnym dniu składam wam szanowni jubilaci serdeczne życzenia i gratuluję tak długiego stażu małżeńskiego. Jesteście wzorem dla innych, bądźcie zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, a zdrowie niech was nigdy nie opuszcza – mówił gospodarz gminy.

Po oficjalnej części wszyscy zebrani zostali zaproszeni na toast i słodki poczęstunek do sali widowiskowej, gdzie specjalnie dla jubilatów wystąpił Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej.

Paweł Flunt/ ścinawa.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz