Święto Kina już w weekend. Bilety będą tańsze

Już w najbliższy weekend, 9 i 10 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie Święto Kina. Do akcji przyłączają się także lubińskie kina: Muza oraz Helios.

Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. Zarówno 9, jak i 10 grudnia ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych.

Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek.

Polskie kino przeżywa okres rozkwitu. Szacuje się, że w roku 2017 sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Rodzime produkcje cieszą się ogromną popularnością i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Wymienić można tu m.in.: „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego czy „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Więcej informacji oraz listę kin uczestniczących w akcji można znaleźć na stronie www.swietokina.com.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz