Świetlica w Lasowicach już otwarta

Wyremontowane pomieszczenia, nowoczesne toalety, ocieplenie, odnowiona elewacja, ogrodzony i zagospodarowany teren wokół – to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy Lasowic z gminy Ścinawa w zmodernizowanej ostatnio świetlicy wiejskiej.

To piąte na przestrzeni trzech ostatnich lat otwarcie obiektu użyteczności publicznej na wsi. Wybudowano, przebudowano i kompleksowo zmodernizowano już miejsca spotkań oraz integracji mieszkańców w Turowie, Dziewinie, Dąbrowie Środkowej, Wielowsi i ostatnio w Lasowicach.

Świetlica w Lasowicach została już oficjalnie otwarta. Oprócz mieszkańców wsi i sołtysa Andżeliki Wojciechowskiej, w uroczystości wzięli udział i m.in.: starosta lubiński Adam Myrda, gospodarz gminy Krystian Kosztyła, dyrektor departamentu rozwoju w ścinawskim urzędzie Dariusz Stasiak, dyrektor CTiK Kamila Grabka-Levin, ścinawscy radni, a także przedstawiciele gminnych sołectw.

– Kolejny obiekt został wyremontowany, wszystko po to, aby mieszkańcy mieli swoje miejsce do spotkań, do organizacji różnych wydarzeń i integracji. Niech ta świetlica służy wam przez wiele lat, a jeśli będziecie o nią dbali, to z pewnością tak będzie – podkreśla burmistrz Ścinawy.

Wstęgę symbolicznie przecięli starosta Adam Myrda, burmistrz Krystian Kosztyła, radny Czesław Jastrzębski oraz sołtys Lasowic Andżelika Wojciechowska.

– Gmina Ścinawa właśnie poprzez takie inwestycje pięknieje, życzę aby obiekt służył integracji mieszkańców tej wsi, jak i okolicznym miejscowościom. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miał okazję tu być, a chce się przebywać w tak ładnym oraz funkcjonalnym miejscu – chwali obiekt starosta lubiński.

Odnowienie kolejnych obiektów ruszy lada moment. Pora na Parszowice, Zaborów oraz Przychową, gdzie powstanie zupełnie nowa świetlica.

KubA/ ścinawa.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
navi
navi
11 miesięcy 8 dni temu

A kiedy remont w Dzieslawiu…!? Coś mi się wydaje ze minie sporo czasu… Kto mieczem wojujue od miecza ginie…!!

Rysiek
Rysiek
11 miesięcy 8 dni temu

Jaki deficyt budżetowy ma ta młodość?

Rocky
Rocky
11 miesięcy 8 dni temu

Ścinawianie postawili na Młodość – innowacyjność i stąd tyle sukcesów.

wpDiscuz