Surowe kary dla pseudokibiców

8

Aż 39 pseudokibiców Zagłębia Lubin zostało zatrzymanych przez policjantów podczas sobotniego meczu o mistrzostwo I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Odrą Opole. Część z nich już stanęła przed sądem.

– Przed rozpoczęciem meczu pseudokibice drużyny przyjezdnej wdarli się na teren stadionu i sektora kibiców drużyny gości – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Pomimo wezwań do jego opuszczenia, kierowanych przez służby porządkowe, nie opuścili tego miejsca. Na pisemny wniosek organizatora, policjanci podjęli czynności zmierzające do przywrócenia porządku prawnego. Funkcjonariusze zatrzymali 39 pseudokibiców Zagłębia Lubin, sympatyków drużyny gości.

Do tej pory wobec 16 zatrzymanych sąd orzekł kary w trybie przyspieszonym. Otrzymali dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe, kary grzywny w wysokości po kilka tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych.

Sprawy pozostałych pseudokibiców zostaną rozpatrzone przez sąd w ciągu kilku najbliższych godzin. Wszystkim grożą podobne konsekwencje.

UR/ Fot. KPP Głogów

 
 
Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość