Sukces Sokołów podczas Olimpiady Młodzieży

39

We Wrocławiu odbyła się jedenasta edycja Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego pod nazwą „Wrocławska Olimpiada Młodzieży”. W imprezie nie mogło zabraknąć lubińskiego akcentu.

Tradycyjnie w imprezie tej w swoich kategoriach wiekowych, wystartowali reprezentanci wszystkich klubów dolnośląskich oraz innych czołowych klubów zachodniej Polski. Tak jak i w poprzednich edycjach zawodów, doskonale spisali się reprezentanci lubińskiego „Sokoła”, podopieczni trenerów Elżbiety i Mariusza Knuli.

Wyniki:
-Emilia Wawrowska, startująca w kategorii młodziczek, zwyciężyła w skoku w dal wynikiem 524 oraz zajęła II miejsce w biegu na 100 metrów z rekordem życiowym 12,83,
-Nikola Tarnowska stanęła na drugim stopniu podium w biegu na 100 metrów z rekordem życiowym 12,52,
-Patryk Piejko zajął II miejsce w biegu na 100 metrów, również w czasie rekordu życiowego 11,25,
-Arkadiusz Daniel – dwa razy stawał na podium w kategorii młodzików – II miejsce w skoku w dal z wynikiem 557 oraz III miejsce w biegu na 100 metrów z wynikiem 11,92,
-IV miejsce w skoku w dal młodszych juniorów zajął Szymon Data z wynikiem 607,
-IV miejsce w skoku w dal młodzików zajął Karol Garbaczewski z wynikiem 523,

Na uwagę zasługują również rekordy życiowe debiutantów w biegu na 100 metrów: Kacper Kierski (12,16), Adam Karim (12,31), Jędrzej Majewski (12,58), Przemysław Janic (12,89).

Kolejnym startem lubińskich „Sokołów” będzie, rozgrywana 19-ego maja w Słubicach, Lekkoatletyczna Liga Juniorów.