Strzelecki popis Grzyb

70

Reprezentacja polskich piłkarek ręcznych przegrała ze Szwedkami 22:23 (5:10) w swoim ostatnim meczu grupy A mistrzostw Europy. Znakomite zawody rozegrała skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin, Kinga Grzyb, która zdobyła aż dziewięć bramek.

Do przerwy Biało-Czerwone grały bardzo nieskutecznie i nic nie zapowiadało emocji, których byliśmy świadkami w drugiej połowie. W tej Polki pokazały charakter do walki, odrobiły straty, a nawet objęły prowadzenie. W dramatycznej końcówce lepsze były jednak Skandynawki i odebrały zawodniczkom Leszka Krowickiego szanse na awans do kolejnej rundy EHF EURO 2018.

Szwecja – Polska 23:22 (10:5)

Szwecja: Bundsen, Idehn – Blohm 2, Mellegard 1, Alm 3, Stroemberg 1, Roberts 1, Sand 2, Gustin 2, Lagerquist 1, Lundstroem, Massing 1, Gullden 1, Blomstrand 4, Hagman 4, Jacobsen.

Polska: Płaczek – Achruk 2, Drabik 2, Grzyb 9, Kobylińska 3, Kudłacz-Gloc 2, Matuszczyk 1, Rosiak, Urtnowska, Wołoszyk, Zych 1, Łabuda 2.