Strzelecki festiwal w hali RCS!

51

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zaliczyły udane przetarcie przed pucharowym meczem z węgierskim Debreczynem. Miedziowe w spotkaniu ligowym pokonały dziś beniaminka z Kielc i mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Kibice, zgromadzeni w hali RCS-u zobaczyli dziś aż 70 bramek!

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, ku czci tragicznie zmarłego 24-letniego górnika z ZG Rudna.

Na Żanę Marić kibice Zagłębia i koleżanki z drużyny mogą liczyć. To właśnie chorwacka rozgrywająca zdobyła dwie pierwsze bramki dla miedziowych. W międzyczasie trafiła Sandra Zimnicka, ale po trzech minutach było już 4:1 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. W kolejnych minutach byliśmy świadkami scenariusz, do którego lubinianki zdążyły już przyzwyczaić. Z biegiem czasu przewaga Metraco Zagłębia rosła i już w dwunastej minucie, przy stanie 9:3, o czas dla swojej drużyny poprosił Tomasz Popowicz. Niewiele to pomogło, bo na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było już 19:9. Przed przerwą przyjezdne dorzuciły kilka bramek i do przerwy mieliśmy 22:15.

Druga część spotkania zaczęła się lepiej dla kielczanek, które głównie dzięki skuteczności Priscilli dos Santos jeszcze zmniejszyły straty. Niespełna siedem minut po zmianie stron przewaga Metraco Zagłębia stopniała do czterech bramek – 26:22. Wówczas czas swojej ekipy wzięła Bożena Karkut. Przewaga miedziowych po kilku minutach wynosiła siedem bramek, co ostudziło nieco zapały przyjezdnych. Kwadrans przed końcem trafiła nawet Monika Maliczkiewicz, bramkarka miedziowych zaliczyła tym samym drugie trafienie w drugim meczu z rzędu. W ostatnich minutach lubinianki nie forsowały tempa i utrzymywały, wypracowaną wcześniej przewagę. Co ciekawe na listę strzelców wpisały się niemal wszystkie zawodniczki, które pojawiły się na parkiecie (nie punktowała tylko Monika Wąż).

– Cieszy wygrana i kolejne trzy punkty, bo to dziś było najważniejsze. Trzeba jednak przyznać, że obrona nie była naszą najmocniejszą stroną, o czym świadczy ilość straconych bramek. Drużynie z Kielc trzeba oddać, że walczyła dzisiaj bardzo dzielnie i zrobiła dobre wrażenie – mówiła po meczu Karolina Semeniuk.

MVP meczu: Alina Wojtas (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Korona Handball Kielce 38:32 (22:15)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1 – Grzyb 3, Semeniuk 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz 2, Wasiak 1, Rosińska 1, Górna 4, Ważna 5, Marić 6, Wojtas 4, Belmas 1, Jochymek 1, Pielesz 3, Milojević 2.

Korona: Chojnacka, Orowicz – Więckowska 6, Syncerz 5, Kędzior 1, Czekala 3, Zimnicka 2, Dos Santos 7,Czubaj, Gliwińska 1, Więckowska, Janczyk 2, Skowrońska 1, Piecaba, Radzikowska 1, Homonicka 3.