Straż graniczna rekrutuje

Jeszcze w tym roku Nadodrzański Oddział Graniczny przyjmie w swoje szeregi 13 nowych strażników. Właśnie rozpoczął się nabór do tej służby.

Fot. materiały prasowe straży granicznej

Służba w Straży Granicznej zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. W poprzednich latach o jedno miejsce ubiegało się kilkunastu kandydatów. W tym roku szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zasiliło 38 nowych funkcjonariuszy, do końca roku planowanie jest przyjęcie jeszcze 13 osób, a w przyszłym kolejnych 60.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia. W zamian oferuje szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. do Macedonii. Służba może być pełniona w trzech województwach (lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie), w tym w dużych miastach m.in. Wrocław oraz Poznań oraz tam, gdzie NOSG ma swoje placówki, np. w Legnicy.

Osoba, która pragnie wstąpić w szeregi Straży Granicznej, musi być obywatelem Polski, nie może być karana, musi mieć co najmniej średnie wykształcenie. Ważne, aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadała odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne, badanie wariografem, testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej odbywa trzymiesięczne szkolenie podstawowe i trzymiesięczne szkolenie podoficerskie.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej NOSG.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz