Stolica Podlasia zdobyta

386

W ramach 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Jagiellonią Białystok 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Damjan Bohar.

Od pierwszych minut spotkania do ataków rzuciło się Zagłębie podrażnione pechową porażką w Gdańsku w środku tygodnia. W 18 minucie spotkania przyniosły one efekty. Świetnie do Czerwińskiego zagrał Lubomir Guldan, ten wbiegł w pole karne, wyłożył piłkę Boharowi, a niezawodny Słoweniec umieścił piłkę w siatce. Do końca pierwszej połowy nie było klarownej sytuacji bramkowej, jednak to Zagłębie dominowało w tej odsłonie gry.

Początek drugiej połowy nie zmienił nam obrazu spotkania. W 50 minucie błąd pomocników Jagielloni wykorzystał Białek, który pognał z kontratakiem, wyłożył piłkę Boharowi, który spudłował w stu procentowej sytuacji. Chwilę później za drugą żółtą kartkę boisko opuścił obrońca Jagielloni – Ivan Runje. W 64 minucie świetne dośrodkowanie Żivca na strzał zamienił Damian Oko, jednak fenomenalnie uderzenie wybronił Sandomierski. W 75 minucie najlepszą sytuację mieli piłkarze gospodarzy. Camara przyjął w polu karnym piłkę i lewą nogą posłał ją minimalnie obok słupka Forenca. W 89 minucie kolejna szansa dla Zagłębia. Z rzutu wolnego strzelał Damjan Bohar, ale obronił Sandomierski.

Kolejne spotkanie ligowe Miedziowi rozegrają 13 grudnia z Arką Gdynia również na wyjeździe.