Średniowieczny festyn w Niemstowie

Nietypowy, bo średniowieczny festyn odbył się w Niemstowie w gminie Lubin. Na imprezie bawiły się całe rodziny.

Pretekstem do zorganizowania imprezy był Tydzień Bibliotek, obchodzony pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wspólnie z sołtysem, radnym i radą sołecką w Niemstowie zaprosili po raz kolejny wszystkich mieszkańców Niemstowa i okolic do wspólnej zabawy z Grupą Odtwórstwa Historycznego Morion pod hasłem „Podróż w czasy średniowiecza”.

Członkowie grupy, przebrani w stroje z epoki oraz wyposażeni w średniowieczne rekwizyty, zaproponowali dzieciom i dorosłym wiele atrakcyjnych zabaw: strzelanie z łuku do balonów z cukierkami, walkę rycerzy w ringu, rzut do celu, tor przeszkód, wyścig w nartach Bolka.

Jak to na średniowiecznych biesiadach bywało, nie zabrakło również jadła i napojów. W imprezie wzięli też udział wójt Tadeusz Kielan i Wojciech Dziwiński – radny powiatu lubińskiego i prezes PGKGL. Wójt przekazał własnoręcznie wykonany miecz drewniany oraz misie i słodycze dla dzieci.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych biesiadników były zabawy przygotowane przez animatorki z grupy Fabryka Urodzin. Kolorowe baloniki, bańki mydlane, zabawa z chustą Klanzy, korony z papieru, malowanie buziek – to dla najmłodszych. Całe rodziny zaproszono do wspólnego budowania wieży z klocków. Rodzice wzięli udział w wyścigu w „zszytych portkach”.

Na koniec biesiadowania każde dziecko otrzymało drobny, pamiątkowy upominek. Miecz trafił w ręce Marcela z Gogołowic – starszyzna Niemstowa wróży świetlaną przyszłość obdarowanemu chłopcu – „Kto dzierży przedmiot władzy, ani chybi karierę w polityce lub biznesie zrobi!” – powiedział przedstawiciel rady starszych z Niemstowa.

Źródło: IT/FOT. GBP/MG

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Imię
Imię
10 miesięcy 5 dni temu

Szkoda ze tylko dla mieszkańców Niemstowa 🙁

wpDiscuz