Sprzątali Koźlice, znaleźli pociski

648

Impreza przed kilkoma laty zainicjowana przez mieszkańców, została ciepło przyjęta przez tutejszy samorząd. Akcja „Czyste Koźlice” w tym roku obchodziła już swoją trzecią edycję. A oprócz sprzątania śmieci, uczestnicy natknęli się na 44 pociski.

Przed trzema laty w Koźlicach postanowiono wprowadzić program „Spełniamy marzenia”. Wtedy jako pierwsze zrealizowano marzenie pani Magdaleny, której wolą było, aby wspólne sprzątanie było nie tylko formą edukacji w zakresie dbania o własne środowisko, ale i wspólne przebywanie ze sobą i integracja. I tak powstała akcja „Czyste Koźlice”.

Została w 100 % poparta przez ówczesne władze gminy, które zapewniły niezbędny do zbiórki sprzęt i zapewniły odbiór śmieci. Wtedy też mieszkańcy pragnęli, aby ta pomysł wpisał się na stałe w kalendarz ich imprez, i tak też się stało. W tym roku akcja miała już swoją III edycję.

W sobotę, 6 kwietnia, mieszkańcy Koźlic wraz z zaproszonymi przyjaciółmi, jak co roku zorganizowali się i posprzątali swoją miejscowość.

– Trzecia edycja naszej akcji „Czyste Koźlice-wspólna sprawa” za nami. Jesteście na medal! Finał był dość niespodziewany, znalezione zostały 44 pociski kaliber 4,62 do karabinu Mosin. Dzięki szybkiej reakcji dyrektora Centrum Kultury w Rudnej p. Bernarda Langnera, który jest z nami od pierwszej edycji, teren od razu został zabezpieczony przez policję do czasu przyjazdu Patrolu Saperskiego. My posprzątaliśmy swoją miejscowość, a dzieciaki miały przy okazji dodatkową atrakcję. Można śmiało powiedzieć, że było wystrzałowo – podziękował sołtys sołectwa Koźlice i radna gminy Rudna – Aleksandra Kurek.

Źródło: Renata Halilović

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość