Sprawdzili się na tle mistrzów Polski

18

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin z dobrej strony zaprezentowali się na tle mistrzów Polski, Vive Tauron Kielce. Towarzyski mecz charytatywny, rozegrany w Kępnie zakończył się wygraną kielczan 36:30 (20:14).

Dla miedziowych był to siódmy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu, mistrzowie Polski rozegrali pierwszy sparing przed wznowieniem rozgrywek.

Lubinianie prowadzili, co prawda tylko raz – 1:0, ale zagrali naprawdę dobre zawody. W pierwszej połowie miedziowi mieli spore problemy z pokonaniem Sławomira Szmala, ale przez długi czas trzymali wynik i nie pozwolili odskoczyć mistrzom Polski na wyraźniejsze prowadzenie. Do przerwy było 20:14, ale w drugiej połowie podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera wykorzystali słabszą postawę środka kieleckiej defensywy, co wykorzystali lubinianie, a Michał Stankiewicz zdobył aż dziewięć bramek.

Część dochodu z meczu, którego organizatorem była KKS Polonia Kępno, zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Przemysława Słupianka, który był zawodnikiem KPR Ostrovia, w 2009 roku sięgnął po juniorskie wicemistrzostwo Polski, a wcześniej zdobył też zloty medal w kategorii młodzików i brązowy medal w kategorii juniora młodszego. Niestety jego przygodę ze sportem zakończył wakacyjny wypadek, po którym został sparaliżowany. Podczas meczu odbyła się również licytacja pamiątkowych koszulek, ufundowanych przez ZPRP, VIVE Kielce i Zagłębie Lubin.

Vive Kielce – Zagłębie Lubin 36:30 (20:14)

Vive: Szmal, Ivić – Strlek 8, Jachlewski 1, Jurkiewicz, Mamić 1, Zorman, Bombac 1, Jurecki 3, Lijewski 4, Djukić 5, Janc 5, Aginagalde 3, Kus 3, Bis 2.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 9, Bondzior 1, Przysiek 3, Kużdeba, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 3, Szymyślik 1, Czuwara 4, Mollino 2, Gębala 1, Moryto 5.