Sprawdź autobus, który wiezie dzieci na ferie

Twoje dziecko jedzie na ferie? Chcesz mieć pewność, że dojedzie bezpiecznie? Sprawdź dane techniczne autobusu. Zawsze możesz też poprosić o pomoc lubińską policję.

Fot. zdjęcie ilustracyjne

Najbliższy piątek kończy zimowy semestr w polskich szkołach. To z kolei oznacza liczne wyjazdy na ferie i zimowiska. Dzieci jadą w góry lub nad morze, na ogół na zorganizowane wyjazdy. Wcześniej warto jednak sprawdzić stan techniczny autobusu, który wiezie nasze dziecko na zimowisko.

Rodzice czy opiekunowie mają dwa rozwiązania: mogą sami sprawdzić pojazd, poprzez aplikację Bezpieczny autobus  , którą uruchomiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych lub prosząc o pomoc policję.

– Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości lub zwyczajnie chcemy mieć pewność co do stanu technicznego autokaru, zawsze możemy poprosić policjantów o sprawdzenie pojazdu. Mundurowi sprawdzą też dokumenty kierowcy oraz jego trzeźwość – tłumaczy aspirant sztabowy Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej komendy.

Do wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy można dzwonić pod numer 76 8406395. najlepiej zrobić to wcześniej, a nie bezpośrednio przed odjazdem dzieci na zimowisko. – Wtedy będziemy mieć pewność, że mundurowi będą mogli przyjechać na czas. Powiadomienie nas co najmniej godzinę wcześniej zapobiegnie też opóźnieniom w odjeździe autokaru – zauważa rzecznik policji.

Mundurowi będą też w gotowości przez cały okres ferii. Kontrolowane będą zarówno drogi – dzieci wraz z rodzicami będą wyjeżdżać na zimowy wypoczynek, sprawdzane będą miejsca, gdzie uczniowie przebywają na koloniach, konieczne będą też wzmożone patrole w mieście i w okolicznych miejscowościach, by nikomu nie przyszło do głowy, by sprzedać alkohol młodym ludziom, którzy się nudzą i szukają wrażeń.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
BUSOMAT PL
BUSOMAT PL
11 miesięcy 1 dzień temu

Bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu

wpDiscuz