Spotkanie przy Dębie Papieskim

357

Nadleśnictwo Lubin wraz Parafią Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach zapraszają mieszkańców na Spotkanie przy Dębie Papieskim, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 maja, w miejscowości Trzebcz na terenie leśnym.

Wydarzenie to organizowane jest w formie pieszej pielgrzymki do miejsca posadzenia Dębu Papieskiego nr 402. Dąb ten został wyhodowany przez leśników z żołędzi, które poświęcił w 2004 roku, podczas pielgrzymki leśników do Watykanu, papież Jan Paweł II.

W 2006 r. pracownicy Nadleśnictwa Lubin wraz z lokalną społecznością posadzili dąb na niewielkim wzniesieniu koło miejscowości Trzebcz. Od tamtej pory w rocznicę tego wydarzenia, a także z okazji urodzin papieża, mieszkańcy pielgrzymują, podtrzymując pamięć o papieżu Polaku.

W 2014 r. z okazji 90-lecia Lasów Państwowych, na trasie do dębu, została utworzona Aleja Pamięci poświęcona zmarłym pracownikom nadleśnictwa, którzy swoje życie zawodowe i prywatne związali z lasem.

Uroczystości te gromadzą corocznie kilkaset osób: pielgrzymów, leśników, ludność lokalną oraz rodziny zmarłych pracowników nadleśnictwa.

Po uroczystej mszy leśnicy zapraszają na posiłek oraz wspólne gry i zabawy w ramach działań edukacyjnych. Uczestnicy będą mogli wygrać drobne nagrody i poszerzyć swoją wiedzę o lesie i pracy leśnika. Dla każdego coś ciekawego.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 16 mszą świętą.

Źródło: informacja prasowa Nadleśnictwo Lubin

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość