Sparingowa wygrana Zagłębia z Zabrzem

30

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego mają za sobą drugie spotkanie sparingowe z rywalem piłkarskiej ekstraklasy. Tym razem na własnym obiekcie Zagłębie podejmowało Górnika Zabrze.

W ekipie Marcina Brosza wystąpili w większości zawodnicy, którzy nie mieli swojej szansy gry w meczu Górnika Zabrze z chorwackim Hajdukiem Split, z którym zespół z Górnego Śląska grał 29 czerwca. Dla miedziowych było to drugi mecz sparingowy podczas okresu przygotowawczego. W pierwszym meczu miedziowi przegrali ze Śląskiem Wrocław 2:0. Tym razem po bramkach Łukasza Janoszki, Patryka Tuszyńskiego i Macieja Dąbrowskiego, Zagłębie wygrało 3:0.

Bramki: Łukasz Janoszka 26 (k), Patryk Tuszyński 45, Maciej Dąbrowski 67

Zagłębie Lubin: (I połowa) Mateusz Kuchta – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Ľubomír Guldan, Saša Balić – Łukasz Janoszka, Łukasz Poręba, Jakub Tosik, Paweł Żyra, Bartłomiej Pawłowski – Patryk Tuszyński.

(II połowa) Dominik Hładun – Arkadiusz Woźniak, Mateusz Matras, Maciej Dąbrowski, Daniel Dziwniel – Dawid Pakulski (70 Kacper Chodyna), Bartosz Slisz, Patryk Mucha (70 Olaf Nowak), Filip Starzyński, Łukasz Moneta – Jakub Mareš.

W ekipie Górnika Zabrze podczas sparingu wystąpili: Szymański – Surowiec, Pjetrović, Jaksik, Patrzykąt, Michalski, Kamiński, Kubica, Bartczuk, Żagiel, Marchewka. Grali także: Sekuła, Joachim, Kulanek, Wojdanowski, Pawłowski, Kopia.