Sparingowa wygrana Zagłębia z Gwardią

23

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin rozegrali czwarty mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu. Dziś podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera pokonali pewnie Gwardię Opole 33:26 (15:16). Znakomite zawody rozegrał Patryk Małecki, który zdobył nawet dwie bramki.

Wynik ze skrzydła otworzył Łukasz Kużdeba i przez kilka pierwszych minut to miedziowi byli na prowadzeniu. W 10. minucie na tablicy wyników było 4:5, a trzy minuty później 6:8. Lubinianie doprowadzili do remisu po 10 i do końca trwała wymiana ciosów, a lekka 1-bramkowa przewaga leżała po stronie gości, którzy do przerwy wygrywali 16:15.

W drugiej połowie w ekipie miedziowych doszło do kilku zmian, a największy wpływ na wynik miało wprowadzenie do bramki Patryka Małeckiego. „Mały” bronił znakomicie i sam dołożył dwa trafienia, ze swojego pola bramkowego do pustej bramki rywali. Sześć minut po zmianie stron było już 20:17 dla Zagłębia, ale rywale doprowadzili do remisu po 20. Od tego momentu zaczął się okres bardzo dobrej gry gospodarzy, którzy pięć minut przed końcem prowadzili już 31:22, w czym duża zasługa Arkadiusza Moryty i Przemysława Mrozowicza. W końcówce opolanie dorzucili kilka bramek i mecz zakończył się wynikiem 33:26 na korzyść miedziowych.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gwardia Opole 33:26 (15:16)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki 2 – Pawlaczyk 1, Kużdeba 2, Pietruszko 2, Moryto 8, Przysiek 3, Mrozowicz 6, Mollino 3, Gębala 2, Szymyślik 1, Stankiewicz 1, Czuwara 2.