Solidny sprawdzian Młodziczek UKPS Lubin

54

Drugi żeński zespół UKPS Lubin z trenerką Alicją Hyrczak grał w Trzebnicy z tamtejszą Gaudią i MKS Polonią Świdnica. Pierwsza drużyna walczyła we własnej sali.

UKPS II Lubin w pierwszym meczu nie miało argumentów by postawić się Polonii, która przymierzana była do medalów ligi. Lubinianki uległy swoim rywalkom 6:25 i 7:25. – O tym meczu nie można powiedzieć za wiele, bo był bardzo krótki, a Świdnica poćwiczyła sobie zagrywkę – komentuje Przemysław Cedro, szkoleniowiec UKPS.

Swoich szans zespół upatrywał z Gaudią Trzebnica, gdzie potencjał zespołu jest równy naszemu. Lubińskie siatkarki prowadziły w obu setach, lecz w końcowej fazie zabrakło pewności i przegrały oba sety 23:25 i 20:25.

– Drużyny pokazała przysłowiowy pazur i walkę o pierwsze ligowe zwycięstwo. Drużyna zasługuje na pochwałę, bo nie łatwo jest po tak ciężkim przejściu w pierwszym meczu wyjść i walczyć w kolejnym starciu – podkreśla Alicja Hyrczak, trener UKPS II Lubin.

Młodziczki UKPS I Lubin na własnym parkiecie w pierwszym meczu podejmowały UKS Koral Wrocław, z którym wygrały 2:0. – Mecz stał na niskim poziomie w szczególności z naszej strony. Wygrana cieszy, ale styl i jakość daje wiele do myślenia. Zapominamy o tym meczu jak najszybciej – mówi szkoleniowiec Przemysław Cedro.

W drugim meczu podjęliśmy Impel I Wrocław i tu już drużyna pokazała prawidłowe podejście sportowe. Mecz przegraliśmy przyjęciem w setach 16:25 i 10:25. – Momentami mecz stał na wysokim i równym poziomie w szczególności w pierwszym secie, gdzie przyjezdne były zaskoczone postawionym oporem na początku seta 9:10, a trener Wrocławia chwalił naszą postawę i umiejętności. Drugi set pokazał różnicę miedzy naszymi zespołami, bo o ile na siatce graliśmy jak równy z równym to nasza słabsza nieregularna zagrywka i słabe przyjęcie nie pozwoliło nam podjąć rękawic. Cieszy postawa w meczu z faworytem ligi, ale my nie chcemy nawiązywać momentami równej walki, bo wiemy, że zespół jest w stanie walczyć o punkty z Impelem i to uczynimy w drugim starciu, które odbędzie się dziesiątego grudnia we Wrocławiu – puentuje trener młodziczek UKPS I Lubin.