SMK podejmowało Muszkieterów w Hali RCS

40

Na chwilę wytrącili im szpadę z rąk, ale rywale szybko otrząsnęli się i przystąpili do solidnego ataku. Mowa nie o pojedynku szesnastowiecznych formacji wojskowych, a o konfrontacji drugoligowych koszykarzy SMK Lubin z Muszkieterami Nowa Sól.

To było wyjątkowe spotkanie, bo po raz pierwszy ekipa Szymona Pietraszaka miała okazję wystąpić przed własną publicznością w hali widowiskowo-sportowej RCS. W pierwszej kwarcie gospodarze walczyli jak lwy i narzucali swoje warunki gry. Ekipa grającego trenera Artura Cielmy byłą tym faktem bardzo zaskoczona, jednak zaczęła odrabiać straty i po pierwszej kwarcie było 24:24. Później przyjezdni śmielej poczynali sobie na lubińskim parkiecie, często trafiając do kosza za trzy punkty. Przewaga Muszkieterów rosła i ostatecznie wygrali oni mecz 65:82. Warto podkreślić debiut na parkiecie Hali RCS młodego Mikołaja Wawrzyńczyka, który sprostał wyzwaniu i świetnie się zaprezentował.

– W końcu mogliśmy zagrać na tej przepięknej hali. Chciałbym mocno podziękować kibicom. Nie spodziewaliśmy się tak licznej widowni. Doping wspaniały. Co do meczu to nieco sił nam zabrakło i rywal często grali skutecznie za trzy punkty. Z tego tytułu uciekli nam punktowo i było nam ciężko – podkreśla Damian Szablewski, niski skrzydłowy SMK Lubin, który w meczu zdobył 19 punktów.

Dla SMK rzucali: Damian Szablewski 19, Jacek Iłowski 14, Damian Dwornik 7, Paweł Macowicz 7, Karol Wiśniewski 6, Mateusz Turcza 5, Łukasz Markowicz 4, Wojciech Jaworski 3.