SMK Lubin żegna się z II ligą

82

Podopieczni Szymona Pietraszaka w drugim meczu fazy play out nie zdołali odrobić straty z pierwszego meczu z Rawią Rawicz, a co gorsza przegrali spotkanie we własnej sali i tym samym w przyszłym sezonie nie zobaczymy SMK Lubin w II lidze.

W fazie play out lubinianie spotkali się z Rawią Rawicz. W pierwszym spotkaniu ekipa Szymona Pietraszaka uległa rywalom na ich terenie 67:64. To niewielka różnica punktowa, więc wydawało się, że w spotkaniu rewanżowym w Lubinie jest jeszcze szansa na wywalczenie sobie miejsca w II lidze.

Kwarta zaczęła się od błędów własnych obu ekip, przez co z początku nie mieliśmy zbyt dużo emocji pod koszem. Pierwsze punkty zdobył z wyskoku rzucający Rawii Maciej Krówczyński. Lubinianie zdobyli pierwszy punkt przy stanie 1:5, a jego autorem był Karol Wiśniewski. Niestety rywale narzucali swoje tempo i wygrali kwartę 11:22. W drugiej części meczu lepiej nie było. Przyjezdni pokonali SMK 8:25. Trzecią kwartę rzutowo dobrze zaczęli gospodarze. Rzucający Paweł Macowicz zdobył najpierw 2 punkty, a po chwili po rzucie wolnym dorzucił jeszcze dwa. Za jego przykładem poszli rozgrywający Miłosz Olejniczak i niski skrzydłowy Damian Szablewski. SMK powoli odrabiało straty, ale goście też zaczęli punktować. Rawia wygrała 14:16. Najsłabiej wypadłą czwarta kwarta, w której goście ograli ekipę Szymona Pietraszaka 8:28. SMK przegrało mecz 41:91 i w przyszłym sezonie będzie musiało walczyć o powrót do II ligi.