Śmiertelny wypadek w grupie KGHM

W należącej do grupy KGHM chilijskiej kopalni Sierra Gorda doszło do tragicznego wypadku.

Fot. KGHM (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek miał miejsce wczoraj. Zginął w nim pracownik remontujący jedną z maszyn.

– Był to pracownik firmy Finning, zajmującej się naprawami sprzętu marki Komatsu. W trakcie remontu jednej z koparek mężczyzna ten wyjmował cylinder, który wypadł z maszyny i z dużą siłą uderzył go w twarz – poinformował wiceprezes KGHM Stefan Świątkowski w trakcie dzisiejszej konferencji w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Zgodnie z lokalnymi przepisami cała produkcja w Sierra Gorda musiała być wstrzymana na 24 godziny. Po 20 godzinach kopalnia dostała zgodę na wznowienie ruchu. W tej chwili wyłączony z eksploatacji jest już tylko ten rejon, w którym doszło do wypadku.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
:(
:(
10 miesięcy 6 dni temu

Każdy człowiek ma do uiszczenia niezwykły dług,
a mianowicie – za życie musi zapłacić życiem.

dołowy
dołowy
10 miesięcy 6 dni temu

fajne prawo. wtedy właściciel kopalni dba o bezpieczeństwo jak ma 24h przestój w razie wypadku i kilka mln dolarów strat.

Rocky
Rocky
10 miesięcy 6 dni temu

Skończyły się czasy Kolumbów i prawo Indian obowiązuje.Po sąsiedzku narodziło się nasze nieszczęście zwane Słońcem Peru.Czyżby Indianie dając czapkę zrobili to z zemsty za Kolumba.Patrz-II Irlandia to horror UNia na przesileniu obcych,, jakie to szczęście że 2 lata temu nad Wisłą zaistniał cud.Szczęść Boże Górnikom w kraju i za granicą.

do Rocky
do Rocky
10 miesięcy 6 dni temu

no właśnie widzimy efekty tego cudu, brak nadzoru nad KGHM i poszczególnymi zakładami, brak nadzoru nad rozpoczętym za czasów PO inwestycjami, brak nadzoru nad tym co się dzieje w tym państwie bo zwykły poseł leży w szpitalu i pieski muszą lecieć do niego w odwiedziny itd itp.Tak jak skończyły się czasy Kolumbow tak samo skonczą sie czasy Pisiorow

Janek
Janek
10 miesięcy 7 dni temu

W Lubinie lub Polkowicach, jak coś się stanie, to zaraz barany piszą kiedy zyski. Czyli jednak można uszanować czyjąś ciężką pracę.

Anna
Anna
10 miesięcy 7 dni temu

szkoda człowieka (*)

dfggssfsdsdf
dfggssfsdsdf
10 miesięcy 7 dni temu

a w Lubienie zginie paru i „nic się na stało fedrujcie dalej”

wpDiscuz