Ślęza zatrzymała LUKS

60

Po sześciu z rzędu korzystnych rezultatach, LUKS Ziemia Lubińska Czerniec musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki. We Wrocławiu, podopieczne Janusza Przybyło uległy tamtejszej Ślęzy 5:0.

W 22. kolejce III ligi kobiet, lubińskie piłkarki nożne liczyły na powtórzenie rezultatu z własnego boiska. Przypomnijmy, jesienią Ziemia Lubińska pokonała Ślęzę Wrocław 4:0. Zespół Arkadiusza Domaszewskiego również miał swój plan. Ślęza chciała się zrehabilitować przed swoją publicznością, która tym razem bardzo licznie pojawiła się na trybunach. W dodatku oprawa meczu jeszcze bardziej zmotywowała wrocławianki do solidnej walki o ligowe punkty. Karina Wolak otworzyła wynik spotkania. Wrocławianki miały już wcześniej sytuacje bramkowe, ale znakomicie dysponowana Agnieszka Woźniak zatrzymywała szarże gospodyń. Do przerwy Ślęza zdobyła jeszcze dwie bramki, a jej autorką była Joanna Mielniczuk. Po wznowieniu czwarte trafienie ponownie zanotowała Mielniczuk i było już 4:0. Kropkę nad i postawiła w 70. minucie Iga Kasiura. Ten rezultat dał Ślęzy drugie miejsca, a LUKS spadł na trzecią lokatę.

22.kolejka III ligi kobiet, grupa dolnośląska
Ślęza Wrocław– LUKS Ziemia Lubińska Czerniec 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Wolak 11’, 2:0 Mielniczuk 19’, 3:0 Mielniczuk 39’, 4:0 Mielniczuk 42’, 5:0 Kasiura 70’

Ślęza – Malinowska, Mucha, Stępień (74’Balsam), Frączkiewicz (63’Kasiura), Podkowa (55’Piotrowska), Pawlak, Wolak, Mielniczuk (74’Sokołowska), Olbińska, Mularczyk (74’Kieliba), Mikołajczyk (67’Franczak)

LUKS – Woźniak, Iglicka, Pekala, Wiśniewska, Plekan, Klimek, Koronkiewicz, Bosacka, Parzyńska, Dul, Malinowska (61’Zaczyńska)