Siedmiu pijanych kierowców

Tylko przez ostatni weekend na drogach naszego powiatu zatrzymano siedmiu pijanych kierowców. Policja podsumowała właśnie akcję Prędkość. 

Jak się okazało, jeden z kierowców, 34 –letni mieszkaniec gminy Rudna, miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy, 32-letni mieszkaniec Lubina, nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

– Pomimo częstych apeli policji, działań profilaktycznych i edukacyjnych, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na naszych drogach poruszają się osoby, które siadają w stanie nietrzeźwości za kierownicę, mogąc powodować olbrzymie zagrożenie na drodze, a także tragiczne w skutkach wypadki – mówi st. asp. Sylwia Serafin z wydziału prewencji lubińskiej komendy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Podczas akcji „Prędkość” za zbyt szybką jazdę policjanci ukarali mandatami 78 kierowców. Sześciu kierującym zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Siedmiu pijanych kierowców"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Adam
Gość
Adam
9 miesięcy 5 dni temu

wielkie rzeczy,zawsze tak było,czas obniżyć dopuszczalną zawartość alkoholu do 0,5 nie musi być już jak w Niemczech 0.8

wpDiscuz