„Serce mojego brata ciągle bije, a chcą go odłączyć od aparatury!”

– Mój brat umiera i walczy o życie. Lekarze w Holandii dają nam czas do poniedziałku i odłączą go od aparatury – mówi zrozpaczona Sylwia Bronowicka, siostra chorego lubinianina. Jedyną szansą dla pana Mariusza jest transport odrzutowcem medycznym do Polski i leczenie w kraju. Koszt to 14 tysięcy euro. Czas na zebranie pieniędzy – do poniedziałku 3 września.

Mariusz Bronowicki w styczniu tego roku pojechał do Holandii do pracy. Miał nadzieję na lepsze życie, ale los nie był mu przychylny. Za granicą przepracował tylko trzy miesiące. W czerwcu zdiagnozowano u niego raka. Już z przerzutami. – Kiedy Mariusz dowiedział się o chorobie, wyrwał sobie włosy z głowy. Razem płakaliśmy i byłam przy nim cały czas – opowiada lubinianka.

Mężczyzna szybko podjął leczenie. W ciągu dwóch miesięcy przyjął kilka cykli chemioterapii. – 15 sierpnia zakończył ostatni cykl, podniósł ręce do góry jak zwycięzca i wierzyliśmy, że wszystko się udało – opowiada siostra. I kiedy wydawało się już, że wróg został pokonany, pojawił się bardzo poważny problem. 31-latek był w domu tylko jeden dzień. Nagle dostał zatoru serca, spowodowanego przyjmowaniem chemioterapii. Holenderscy lekarze nie dają mu szans i w poniedziałek chcą go odłączyć od aparatury podtrzymującej życie.

Jedyną szansą, żeby Mariusz Bronowicki miał szansę żyć, jest niezwłoczny powrót do Polski. Rodzina potrzebuje 14 tysięcy euro na helikopter medyczny. Mają czas do poniedziałku, 3 września.

– Holenderskie instytucje umyły ręce, ale ja się nie poddam. Jego serce cały czas bije – mówi pani Sylwia. – W Polsce prawo działa zupełnie inaczej, tutaj będą leczyć Mariusza i trafi na oddział intensywnej terapii.

Pieniądze na przewiezienie lubinianina z powrotem do kraju można wpłacać TUTAJ.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Ktoś
Ktoś
6 miesięcy 17 dni temu

Zmarł niestety wczoraj nad ranem 🙁

Kolejarz
Kolejarz
6 miesięcy 20 dni temu
A tak wszyscy narzekaja na Polską Służbę Zdrowia !!!! Że w Polsce źle leczą i że na zachodzie lepsza służba zdrowia ,niestety w Polsce jest jedna z najlepszych !!!! Jesli ktoś ma Wątpliwości to tutaj macie przyklad a moim przykladem debiluzmu Służby Zdrowia jest Brytyjski NHS . Ktos kto mieszka w Anglii to bedzie wiedział oco mi chodzi. Bardzo mi przykro ze ich to spotkało ale gdybym mogl cos poradzic to ……. Kurkuma i pieprz czarny Cayene ktory zawiera piperyne a w polaczeniu z kurkuma daje efekt naturalnej Chemioterapii !!!! I to dziala !!!! Nasz organizm przyswoi az do 2000%… Czytaj więcej »
Kimonek
Kimonek
6 miesięcy 17 dni temu

Holandia,cóż,eutanazja tam na porządku dziennym,Mordują własne dzieci,czemu nie zrobić tego naszemu rodakowi?Polak to chrześcijanin,najczęściej katolik..znaczy się zły,nie wyznający wartości EU.
My Polacy tak sobie myślę,damy radę choć duchem i modlitwą wesprzeć rodzinę.

Alibaba
Alibaba
6 miesięcy 17 dni temu

Bronka tyle lat razem w gimnazjum w jednej ławce. Takie szalone. Trzymaj się kochana, wierzymy , że Mariusz wróci.

Mariusz
Mariusz
6 miesięcy 17 dni temu

Ludzie! na co czekacie? Jeśli możecie to pomóżcie!!! Każda kwota się liczy!

Przyjaciele
Przyjaciele
6 miesięcy 18 dni temu

Bronka jesteśmy z tobą i pomożemy na tyle ile możemy pozdrawiam..

Kamolega
Kamolega
6 miesięcy 18 dni temu

Bronka czemu odrazu do ambasady o pomoc się nie zwróciłaś?

Musimy go uratowac
Musimy go uratowac
6 miesięcy 18 dni temu

Jak po 14 wroce po pracy do domu to pierwsze robie przelew, pokazemy skrajnym lewakom zachodnim ze u nas sa wartosci chrześcijańskie, moj kolega tez mial taki zator i zyje. A Holandia niech sobie za zaoszczędzone pieniadze sciagnie kilku arabow mezczyzn oczywiscie miedzy 20-30 rokiem zycia !!!

wpDiscuz