Seniorzy i uczniowie na scenie

606

Seniorzy i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie prezentowali się w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Impreza odbyła się w ramach Międzypokoleniowych Impresji Teatralnych.

– To spotkanie ze sztuką. Nazwaliśmy je Międzypokoleniowymi Impresjami Teatralnymi – tłumaczy Elżbieta Miklis, jedna z organizatorek imprezy.

Na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, uczestnicy WTZ Przytulisko i Słoneczko oraz lubińscy seniorzy. Łącznie kilkadziesiąt osób. A spektaklowi przyglądała się cała sala – zarówno starsi jak i młodsi.

Aktorzy nie mieli łatwego zadania. Spektakl był długi, a dialogi trudne.

Seniorzy wystąpili w „Poskromieniu złośnicy”, zaś uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie z „Brzydkim orlątkiem” – była to ich własna interpretacja sztuki w ujęciu patriotycznym.

Międzypokoleniowe Impresje Teatralne to przykład jak osoby w różnym wieku mogą się wzajemnie inspirować i uczyć różnych rzeczy. Dla seniorów był to także sprawdzian ćwiczenia pamięci – teksty ze sztuki Szekspira nie były łatwe do spamiętania.

– Jestem zachwycona tym co widziałam na scenie. To nie tylko rozrywka, ale i ćwiczenie dla umysłu – mówi Bogusława Potocka, przewodnicząca rady miejskiej w Lubinie.

Organizatorem Międzypokoleniowych Impresji Teatralnych był Dom Dziennego Pobytu „Senior”, Stowarzyszenie Seniorów „Trzeci Wiek”, UM Lubin, CK „Muza”.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość