Sekretne życie kotów

Tym razem w Kinie Konesera w lubińskim Heliosie pokazany zostanie film, który powinien się spodobać szczególnie miłośnikom kotów.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak – to bohaterowie filmu „Kedi. Sekretne życie kotów”. Zabiorą widzów w niezwykle pasjonującą podróż po współczesnym Stambule. Będą przewodnikami po mieście, w którym koty od zarania odgrywały wyjątkową rolę. O jej różnych aspektach opowiedzą zaś ludzcy przyjaciele futrzastych bohaterów.

Film wyreżyserowała turecka reżyserka Ceyda Torun, która wychowała się w Stambule i która oglądała od dzieciństwa jak koty pełnią rolę dobrych duchów jej miasta.

Tureckie koty pokażą widzom, jak walczą o terytorium, jak zdobywają pożywienie dla siebie i swoich dzieci, jak zdobywają nowe rewiry, jak odpoczywają. Bez skrępowania wchodzą gdzie chcą i wszędzie przyjmowane są z taką samą radością.

Każdy z puszystych bohaterów jest inny, każdy ma inne usposobienie i upodobania, ale każdy z nich zachwyca swoją szczerością – są jakie są i dla nikogo nie zamierzają się zmieniać.

Nie mniej ważni w opowieści Torun są ludzie, którzy z niezwykłym ciepłem opowiadają o tym jak stambulskie koty wpłynęły na ich życie.

Z ich opowieści wyłania się obraz miasta ludzi życzliwych, dobrych, łagodnych i radosnych – miasta, w którym każdy kot jest mile widziany i szanowany.

Ponieważ losy ludzi, miasta i kotów są nierozerwalne związane z obrazu wyłania się jedynie jedna smutna refleksja – miasto wciąż się rozrasta, niedługo może w nim zabraknąć miejsca dla kotów… co wtedy z ludźmi?

Film „Kedi. Sekretne życie kotów” wyświetlony zostanie w ramach cyklu Kino Konesera w lubińskim Heliosie 18 września.

Szczegóły na temat seansu można znaleźć na www.helios.pl.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz