Ścinawska na finiszu – trwa remont głównej drogi Lubina

Już wkrótce ulica Ścinawska będzie znowu przejezdna w obu kierunkach. Postępy prac widać gołym okiem i ten fragment niedługo, jako pierwszy, powinien być gotowy. – Zarówno tutaj, jak i na pozostałych odcinkach głównej arterii drogowej Lubina, która właśnie jest modernizowana, roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnia Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Ulica Ścinawska

Największe postępy widać na ulicy Ścinawskiej, bo tutaj remont zaczął się najwcześniej – pod koniec marca. Na razie ruch odbywa się tu tylko w jednym kierunku, od drogi krajowej nr 3 w stronę ulicy Paderewskiego, ale już za kilka tygodni ma się to zmienić.

– Pod koniec lipca na ulicy Ścinawskiej przywrócony zostanie ruch w obu kierunkach. Wtedy to ulica ta zostanie otwarta, już z docelową nawierzchnią. Więcej nie będzie potrzeby, by ją zamykać – przyznaje Mamiński.

Na zakończenie remontu pozostałych odcinków trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. A przypomnijmy, że obecnie modernizowana jest droga od Ścinawskiej, przez Niepodległości, Kaczyńskiego aż po Granitową. Ta inwestycja jest realizowana, dzięki ogromnej unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto – 25 mln zł.

– Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Robotnicy nie natrafiają tu, jak na przykład w przypadku 1 Maja, na niespodzianki, czyli sieci, których nie ma w żadnej ewidencji – dodaje Mamiński. – Tak jak rozpoczynaliśmy remonty odcinkami, tak po kolei, po zakończeniu prac będziemy oddawać do użytku kolejne fragmenty drogi. Cała inwestycja ma być gotowa do końca tego roku – mówi.

A tak wygląda z góry rondo przy ulicy Paderewskiego

Jedynym z największych wyzwań tej inwestycji jest przebudowa ronda przy ulicy Paderewskiego. Robotnicy pracują przy ruchu samochodowym. W tym miejscu powstaje rondo turbinowe, które jest, według specjalistów, najbezpieczniejszym rozwiązaniem i znacznie zwiększy bezpieczeństwo.

W związku z trwającym remontem, kierowcy muszą się przygotować na kolejne zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia pojawią się między innymi na ulicy Armii Krajowej, przy wjeździe na Niepodległości.

– O wszystkich zmianach będziemy uprzedzać z kilkudniowym wyprzedzeniem – zapewnia rzecznik prezydenta Lubina. – Prosimy kierowców o cierpliwość i baczne zwracanie uwagi na oznakowanie wspomnianych ulic – dodaje.

Fot. NF i TV Regionalna.pl

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
dorożkarz
dorożkarz
7 miesięcy 9 dni temu

A ta turbina na rondzie to będzie się kręcić w prawo czy w lewo ? Bo muszę kupić konia i nie wiem czy ma być mańkut czy nie.

K.
K.
7 miesięcy 9 dni temu

@Kaźmisz
Widać, żeś w Ratuszu przyczepiony, skoro dla ciebie remont ulicy J.P. kończy problem z drogami w Lubinie. A ul. Szpakowa? Tam z oryginalnego asfaltu nic nie zostało. Wyszyńskiego podobnie. Ul. Sokola, Orla, Sportowa. A to tylko mała część tego co od 40 niemal lat nie było remontowane tylko zasypywane żwirkiem lub łatane smołą. Lubin większy niż widzisz z urzędowego stołka.

Kaźmisz
Kaźmisz
7 miesięcy 9 dni temu

Jeszcze tylko Jana Pawła (odcinek Auchan-Kolejowa) i będzie cacy 🙂

RYGOR
RYGOR
7 miesięcy 11 dni temu

Jaka główna Chyba Wiejska, prowadzi na wysypisko hahaha

Jaskier
Jaskier
7 miesięcy 11 dni temu

Nowa droga, lecz rondo kompletny niewypał. Przez zmianę jego wielkości będzie się korkować jak butelka z winem. Duże rondo = dłuższy czas na przejazd i reakcje, mniejsze rondo = drastyczne skrócenie tych czasów, nie wspominając, że nowe rondo będzie mieć tylko po jednym pasie „na wprost”.

Normalny
Normalny
7 miesięcy 11 dni temu

Jesteś kretynem

Polaco
Polaco
7 miesięcy 11 dni temu

A co z dk36 obok castoramy?

El kabano
El kabano
7 miesięcy 11 dni temu

O co chodzi z tym wycinaniem tablic bilboardowych w mieście. Znikają jak Croksy z Lidla

Zdenerwowany nieudolnością
Zdenerwowany nieudolnością
7 miesięcy 11 dni temu

Najgłupsza decyzja jaka mogła być, żeby ul. Ścinawską zrobić wjazdową zamiast wyjazdową z miasta. Ktoś za to powinien po premii dostać, za utrudnianie życia i mieszkańcom i przejezdnym!

Adam
Adam
7 miesięcy 11 dni temu

dróg

Darek
Darek
7 miesięcy 11 dni temu

co to za badziew ? miała być dwujezdniowa a zrobili jakąś rodem z francji kichę powodującą korki.Teraz będzie jechała ,,ciotka,, 28-30 km/h i wszyscy za nią.Było lepiej tego nie ruszać bo zostało spartolone jak wszystko zresztą.W zakresie infrastruktury bierzcie przykład z Niemiec a nie biednej Francji gdzie tylko ronda i wąskie drużki.Wciskają kit ze to dla bezpieczeństwa a to z braku pieniędzy,bo nie ma na budowę drug dwujezdniowych.

Normalny
Normalny
7 miesięcy 11 dni temu

Ty skończyłeś podstawówkę ?

bero
bero
7 miesięcy 11 dni temu

no przecież będą dwa pasy w jednym kierunku, ślepy jesteś?

karma wraca
karma wraca
7 miesięcy 11 dni temu

Uwaga na firmę z ul. Przemysłowej, za salonem samochodowym, sprzedającą tynki i kamień. Wcisneli mi nie taki tynk jak chciałem, a strasznie arogancka właścicielka nie chciała uznać reklamacji. Wydałem na to sporo kasy i musialem kupic w drugiej firmie to co chciałem mieć na elewacji. Lepiej ominąć tą firmę szerokim łukiem.

Luzak
Luzak
7 miesięcy 9 dni temu

Widzę, że konkurencja cały czas oczernia 😀

Bo
Bo
7 miesięcy 11 dni temu

Co ze Szpakową ?! Postawili swiatla i nieudolnie lataja dziury – nonsens. Trzeba bylo sie za to wczesniej zabrac. Tak jak za JPII

Łubu dubu
Łubu dubu
7 miesięcy 11 dni temu

Bolączką Lubina jest m.in brak parkingów przy głównych arteriach, oraz to, że np z 1 wyjątkiem na ul. Hutniczej, nie można legalnie zawracać na skrzyżowaniach.

Mateusz
Mateusz
7 miesięcy 11 dni temu

Czy to ten remont robi firma FOBIS?

wpDiscuz