Ścinawska na finiszu – trwa remont głównej drogi Lubina

7

Już wkrótce ulica Ścinawska będzie znowu przejezdna w obu kierunkach. Postępy prac widać gołym okiem i ten fragment niedługo, jako pierwszy, powinien być gotowy. – Zarówno tutaj, jak i na pozostałych odcinkach głównej arterii drogowej Lubina, która właśnie jest modernizowana, roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnia Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Ulica Ścinawska

Największe postępy widać na ulicy Ścinawskiej, bo tutaj remont zaczął się najwcześniej – pod koniec marca. Na razie ruch odbywa się tu tylko w jednym kierunku, od drogi krajowej nr 3 w stronę ulicy Paderewskiego, ale już za kilka tygodni ma się to zmienić.

– Pod koniec lipca na ulicy Ścinawskiej przywrócony zostanie ruch w obu kierunkach. Wtedy to ulica ta zostanie otwarta, już z docelową nawierzchnią. Więcej nie będzie potrzeby, by ją zamykać – przyznaje Mamiński.

Na zakończenie remontu pozostałych odcinków trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. A przypomnijmy, że obecnie modernizowana jest droga od Ścinawskiej, przez Niepodległości, Kaczyńskiego aż po Granitową. Ta inwestycja jest realizowana, dzięki ogromnej unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto – 25 mln zł.

– Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Robotnicy nie natrafiają tu, jak na przykład w przypadku 1 Maja, na niespodzianki, czyli sieci, których nie ma w żadnej ewidencji – dodaje Mamiński. – Tak jak rozpoczynaliśmy remonty odcinkami, tak po kolei, po zakończeniu prac będziemy oddawać do użytku kolejne fragmenty drogi. Cała inwestycja ma być gotowa do końca tego roku – mówi.

A tak wygląda z góry rondo przy ulicy Paderewskiego

Jedynym z największych wyzwań tej inwestycji jest przebudowa ronda przy ulicy Paderewskiego. Robotnicy pracują przy ruchu samochodowym. W tym miejscu powstaje rondo turbinowe, które jest, według specjalistów, najbezpieczniejszym rozwiązaniem i znacznie zwiększy bezpieczeństwo.

W związku z trwającym remontem, kierowcy muszą się przygotować na kolejne zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia pojawią się między innymi na ulicy Armii Krajowej, przy wjeździe na Niepodległości.

– O wszystkich zmianach będziemy uprzedzać z kilkudniowym wyprzedzeniem – zapewnia rzecznik prezydenta Lubina. – Prosimy kierowców o cierpliwość i baczne zwracanie uwagi na oznakowanie wspomnianych ulic – dodaje.

Fot. NF i TV Regionalna.pl

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość