Ścinawska już przejezdna w obu kierunkach

Po trzymiesięcznej przerwie kierowcy znów mogą w pełni korzystać z ulicy Ścinawskiej. Droga od godzin porannych jest przejezdna w obu kierunkach. 

Informację tę oficjalnie potwierdził nam także kierownik budowy Marcin Dziuk: – O godzinie 8 na ul. Ścinawskiej został przywrócony ruch w obu kierunkach. Pamiętajmy jednak, że nadal jest to teren budowy, o czym świadczą również postawione tam znaki ostrzegawcze A-14 informujące o robotach drogowych oraz znaki B-33 ograniczające prędkość do 30 km/h. 

Przypomnijmy, że utrudnienia na ul. Ścinawskiej zostały wprowadzone 8 maja. Przez ostatni kwartał obowiązywał na niej ruch jednokierunkowy, od drogi krajowej nr 3 w stronę ulicy Paderewskiego. Wprowadzenie ograniczeń w ruchu było konieczne dla przeprowadzenia zaawansowanych prac remontowych. Dziś jednak wszystko wróciło do starego porządku i jak zapewniają drogowcy nie będzie już potrzeby zamykania tej ulicy.

Choć kierowcy mogą już jeździć po nowej nawierzchni w obie strony, to przy drodze trwają jeszcze prace budowlane. – Pozostały nam roboty wykończeniowe przy terenach zielonych, chodnikach i w okolicach zjazdów. Myślę, że zakończymy je jeszcze w tym roku – dodaje Marcin Dziuk.

Dodajmy, że lada chwila powinny zostać również przywrócone przystanki autobusowe znajdujące się przy ul. Ścinawskiej, które na czas ograniczeń były wyłączone z użytku.

W ramach przebudowy ulicy Ścinawskiej m.in. wybudowano nową sieć wodociągową oraz położono nowy asfalt bitumiczny zwany inaczej „cichą nawierzchnią. Dla porównania, remont skrzyżowania przy Castoramie trwa już ponad rok i wciąż nie znamy dokładnego terminu jego zakończenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, będąca głównym inwestorem, w połowie lipca po raz kolejny przesunęła datę ukończenia tej inwestycji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Remont ul. Ścinawskiej to część większej inwestycji realizowanej przez lubiński ratusz. W jej ramach łącznie zostanie przebudowanych 3,4 km dróg. Prace odbywają się także przy al. Niepodległości, al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ul. Granitowej do Centrum Logistycznego Jeronimo Martins Dystrybucja. Na ostateczne zakończenie wszystkich etapów trzeba jeszcze trochę poczekać. Realizacja tak dużej inwestycji jest możliwa dzięki unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto w kwocie 25 mln zł. Resztę niezbędnych środków wyłożył Urząd Miejski w Lubinie (ponad 5,4 mln zł) i Starostwo Powiatowe w Lubinie (2,8 mln zł).

Materiał wideo:

Foto:

Fot. TVRegionalna.pl

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Gomo
Gomo
6 miesięcy 9 dni temu

Rondo obok Castoramy nie jest rondem miejskim tylko należy do Krajowej Dyrekcji Dróg i Autostrad (chyba to się tak nazywa)podobnie jak skrzyżowanie obok Hotelu Europa. O ile mnie pamięć nie myli już dawno dziękowano Panu Posłowi za pomoc w jego realizacji. I co i nic? Strach tamtędy jechać. Tyle miesięcy i nic się nie zadziało. Tak skutecznie pomaga się mieszkańcom Lubina a przede wszystkim Miroszowic i potencjalnych użytkowników tej drogi. Taka skuteczność.

Śmieszne Rondo w kształcie czekoladki lub liścia
Śmieszne Rondo w kształcie czekoladki lub liścia
6 miesięcy 10 dni temu

rondo – rodzaj skrzyżowania
rondo – forma muzyczna
rondo – forma literacka
rondo – odmiana winorośli
rondo – rodzaj pisma
Rondo – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Arkansas, w hrabstwie Lee
Rondo – teatr w Słupsku
Rondo 1 – biurowiec w Warszawie
Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy
Rajon Rondo – amerykański koszykarz
PTV Rondo – prywatna telewizja, nadająca w latach 1992–1994 na Górnym Śląsku.
Rondo – francuski film z 1950
Rondo – polski film z 1958
Rondo – jugosłowiański film z 1966

Jestym
Jestym
6 miesięcy 10 dni temu

Pierwszy dzień Ścinawska otwarta i już stłuczka była… Cóż…

Na trzeźwo się nieda
Na trzeźwo się nieda
6 miesięcy 10 dni temu

C.H.U.J mnie to obchodzi idę na wódkę

T. T
T. T
6 miesięcy 10 dni temu

Rocky kutasie zacznijmy od tego że PO się nie przyznaje do RR. A na Krzyśka pójdą nie tylko zwolennicy PiSu bo chodzi o człowieka a nie mieszanie wszystkich do jednego wora, ale do wora to bym ciebie wsadził pierwszy

Rocky
Rocky
6 miesięcy 10 dni temu

PO 8 letniej „dojnej zmianie” przyszedł czas na Odrodzenie Polski i wielkich inwestycji – wielkim szczęściem jest że Lubin korzysta z tego daru.

Koks
Koks
6 miesięcy 10 dni temu

Tobie już we łbie się lasuje, przecież dojna zmiana dopiero trzy lata kroi ten kraj

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 miesięcy 10 dni temu

Rocky to kutas a Ala liże mu pałke i sama jest śmieciem bo jej pasuje smród

Jarek
Jarek
6 miesięcy 10 dni temu

Rocky się obudził i otworzył okno

Ala
Ala
6 miesięcy 10 dni temu

to nie produkuj śmieci

Max.
Max.
6 miesięcy 10 dni temu

Rocky,Kaczyńska urodziła tydzień po ślubie, trzecia córka i trzeci tatuś.I co ty nato, a taka katoliczka, tak umoralnia innych.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy 10 dni temu

Kiedyś za taką nieudolność jak przebudowa skrzyżowania przy Castoramie kilka osób straciło by stołki.
Czemu nie dzieje tak się dzisiaj ? Nie trzeba dużo myśleć 😀

Max.
Max.
6 miesięcy 10 dni temu

Kubów ty sie ucz od lepszych.3 miechy i ulica ok.Więc śię postaraj i zrób coś z S-3, może orucz gadania coś w koncu dojna zmiana zrobi

wpDiscuz