Są wyniki sekcji zwłok zmarłego górnika

Bezpośrednią przyczyną śmierci 24-letniego górnika w kopalni Rudna było zachłyśnięcie się szlamem. Obecnie prowadzone są dodatkowe badania. 

– Podczas sekcji zwłok wykluczono urazową przyczynę śmierci górnika spowodowaną, na przykład, zdarzeniami, jakie mogą nastąpić w kopalni – powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Bezpośrednią przyczyną śmierci było zachłyśnięcie się treścią szlamową po tym, jak pracownik zasłabł i przewrócił się. Obecnie badane są przyczyny zasłabnięcia górnika.

Jak dodaje Lidia Tkaczyszyn, wykonane zostaną dodatkowe badania przez biegłego z zakresu medycyny sądowej. Prokuratura czeka na wyniki.

Przypomnijmy: w minioną sobotę, 7 października, jeden z pracowników ZG Rudna na szybie R-IX nie wyjechał na powierzchnię po pierwszej zmianie. Na poszukiwanie zaginionego ruszyły zastępy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego. Po trwającej ponad dobę akcji odnaleziono ciało 24-letniego górnika. Znajdowało się w wyrobisku wyłączonym z ruchu, za betonową tamą wentylacyjną. Zmarły był mieszkańcem Polkowic. Miał żonę i dziecko.

AUTOR: UR/Regionfan.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Są wyniki sekcji zwłok zmarłego górnika"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Strzecha
Gość
Strzecha
11 miesięcy 7 dni temu

Dyscyplinarnie to powinni zwolnić jego „kolege” górnika który powiedział mu ze tam jest skrot w zrobach do pompki, gdzie jest zakaz wchodzenia. Młody nie żyje a fizol pije sobie piwko po wyjeździe.

:(
Gość
:(
11 miesięcy 7 dni temu
dopóki w Polsce będą wypłaty dla wszystkich spoza kopalni na poziomie minimalnej to pracy w tej machinie jak ktoś nazwał marzeń, będzie marzeniem ze względu na zarobki mimo tego ,że warunki są jakie są. Dopóki na górze będą mieli takie zarobki jak mają i w biurach będą mieli przywileje takie jak ten na dole (co bym ukróciła – baby w biurze mają ten sam dodatek co górnik na dole a siedzią w ciepełku przy biureczku, bukują sobie najfajniejsze wycieczki – nie stoją całą noc za kolonią dzieci, i żadna skała na nich nie spadnie) to zawsze będą mieli dołowego za… Czytaj więcej »
Pa8
Gość
Pa8
11 miesięcy 7 dni temu

Bardzo dobrze napisane. Wystarczy wrocic do sprawy Rudnej. Dyrektor ten sam ? Ten sam. Kierownik robót zmieniony? Nie. I tyle. Fizycznych ma się za nic, a za ich smierc nikt, powyarzam NIKT nie odpowiada !!!!!! Zadne pierdzenie zadnego prezesa tego nie zmieni, tu potrzeba czynow i zmian. Zeby odwrocic uwage niektorych ludzi niewolno klepac ich w ramie, trzeba pieprznac ich kowadlem!!

Ty ty ry ty
Gość
Ty ty ry ty
11 miesięcy 7 dni temu

Zwolnić fizola który pokazał mu drogę przez zroby do pompki.

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 7 dni temu

Jakby na to nie patrzeć to praca Górnika jest bardzo ciężka bardzo odpowiedzialna i bardzo niebezpieczna.Trzeba mieć Tupet aby zaglądać im do portfela piwka itd itd.nie dokładając się.

Yogi
Gość
Yogi
11 miesięcy 7 dni temu

Po co wchodził tam gdzie nie wolno. Chciał sobie skrócić drogę, no to sobie skrócił życie.

Maro
Gość
Maro
11 miesięcy 7 dni temu

Pierwsze primo pracownik nie był pracownikiem R-IX a R-VII więc nie wprowadzajcie w błąd. A po drugie jakie dodatkowe badania skoro już rodzina pochowała tragicznie zmarłego.
Niech przestaną ciągnąć to by i tak na koniec powiedzieć że to jego wina.

Ja
Gość
Ja
11 miesięcy 7 dni temu

Zaraz zeby zatuszowac sprawe stwierdzą ze zmarły miał problemy z sercem i dlatego zasłabł i wpadł w szlam. I tak pewnie łeb sprawie ukręcą 🙁 Chłopak zmarł a bedą próbowali z niego zrobić winnego a nikt z osób odpowiedzialnych za to nie odpowie. Na górze ręka rękę myje. Spoczywaj w spokoju Kolego. Kondolencje dla rodziny

O
Gość
O
11 miesięcy 7 dni temu

Nie mogl miec problemow z sercem bo skoro pracowal tzn ze mial wazne badania lekarskie. My sie juz nie dowiemy co sie tam stalo, ale ja na miejscu rodziny wynajalbym najlepsza kancelarie adwokacka zeby cisnac ten zarzad. To sie w glowie nie miesci co sie wyprawia tam na dole.

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 7 dni temu

Radość jest że młodzi dostają szansę w fabryce snów i niech im szczęście sprzyja

O
Gość
O
11 miesięcy 7 dni temu

To okreslenie „fabryka snow” mozna rozumiec na dwa sposoby niestety

wpDiscuz