S3 przejezdna jeszcze w tym roku?

13

Do końca roku brakujący odcinek S3 z Lubina do Polkowic ma być przejezdny – tak przynajmniej deklaruje wykonawca.

Zdjęcie z listopada (Fot. GDDKiA)

14-kilometrowy fragment S3 powinien zostać oddany do użytku w połowie czerwca tego roku. Jednak z powodu konfliktu między członkami konsorcjum, czyli firmami Salini i Pribex, które budują fragment z Lubina do Polkowic, prace na jakiś czas wstrzymano.

Na zdjęciach publikowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w internecie widać, że robotnicy pracują. Kiedy droga będzie gotowa?

– Wykonawca odcinka S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ o długości ok. 14 km zadeklarował, że będzie prowadził prace na całym froncie robót tak, aby do końca br. roku została uzyskana przejezdność – zapewnia Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Postęp prac będzie uzależniony od warunków atmosferycznych – dodaje.

Zdjęcie z października. Łącznica węzła Lubin Północ (fot. GDDKiA)

Według informacji, jakie uzyskaliśmy w Dyrekcji, odpowiedzialnej za tę rządową inwestycję, dotychczas wykonawca uruchomił już częściowo węzeł Lubin Północ (pod koniec sierpnia) oraz węzeł Kaźmierzów (w połowie września).

– Obecnie prowadzi prace w zakresie mostowym i drogowym, łącznie z układaniem masy na trasie głównej. Prowadzi także prace związane z odwodnieniem korpusu drogi wraz z wykonywaniem zbiorników retencyjnych – wylicza Magdalena Szumiata.

Fot. GDDKiA

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość