Ruszyła akcja „Nakarm bezdomne zwierzaki”

Właśnie rozpoczęła się, trwająca do 22 listopada, zbiórka karmy dla bezdomnych czworonogów. Akcja odbywa się we wszystkich sklepach sieci Intermarché pod patronatem Fundacji Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt VIVA!

Fot. Pixabay

Z danych Najwyższej Izby Kontroli wynika, że liczba bezdomnych czworonogów w polskich schroniskach rośnie i średnio tylko, co czwarty znajduje nowych właścicieli. Właśnie z myślą o nich zbierana jest karma, która zostanie przekazana do niemal 180 schronisk na terenie całej Polski. Uczestnictwo w akcji jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić sklep Intermarché między 9 a 22 listopada i zostawić produkty przeznaczone dla bezdomnych zwierząt w dedykowanym na ten cel miejscu zbiórki.

– Czas akcji nie jest przypadkowy, ponieważ pora jesienno-zimowa to w schroniskach najcięższy okres w roku. Zachęcamy zatem wszystkich naszych klientów do udziału w akcji i przekazania karmy na rzecz bezdomnych zwierząt – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów i dodaje: – Wierzymy, że akcja przyniesie wiele korzyści także poprzez zwiększenie wrażliwości społecznej na krzywdę naszych małych przyjaciół.

Kampanii towarzyszyć będzie konkurs pod hasłem „Wyczesane CV”, organizowany na profilu Drużyny#M na Facebook’u. Zadaniem uczestników będzie napisanie CV dla wybranego zwierzęcia, czekającego na adopcję w schronisku we Wrocławiu. Głównym celem inicjatywy jest znalezienie nowych domów dla porzuconych czworonogów. Będzie to dla nich realna szansa na lepsze życie. Najciekawsze opisy zostaną nagrodzone bonami do sklepów Intermarché i Bricomarché oraz grzebieniami i karmą dla zwierzaków.

Tegoroczna zbiórka karmy dla zwierząt jest już czwartą organizowaną przez Grupę Muszkieterów. W 2016 roku w sklepach tej sieci przeprowadzono dwie zbiórki na rzecz zwierząt, podczas których zebrano 46 ton karmy, która trafiła do blisko 330 schronisk.

Jak informują organizatorzy, z sondażu Kantar Public z 2017 roku wynika, że ponad połowa mieszkańców naszego kraju (52 proc.) ma w swoim gospodarstwie zwierzę domowe – to o 4 punkty procentowe więcej niż jeszcze trzy lata temu. Świadczy to o rosnącym zainteresowaniu zwierzętami i ich losem. Niestety, jak podaje raport NIK, jednocześnie rośnie w Polsce także liczba bezdomnych czworonogów przebywających w schroniskach.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Hania
Hania
11 miesięcy 10 dni temu

Witamy na portalu „Pieski i kotki” 🙂

Rocky
Rocky
11 miesięcy 10 dni temu

Anglik po Brexicie ale się doigrał powodzenia.

qwer
qwer
11 miesięcy 10 dni temu

to jeszcze pis z klerem nie zrobili 500 pies

wpDiscuz