Rusza sprzedaż działek na Polesiu

Jeszcze w tym miesiącu miasto rozpoczyna sprzedaż działek na Polesiu, nowym osiedlu, które powstaje w naszym mieście. Do kupienia jest łącznie 155 działek.

Grunty będą sprzedawane podczas przetargów. Pierwszy zaplanowany jest na 29 maja, kiedy będzie można nabyć łącznie 19 działek, przeznaczonych pod zabudowę szeregową. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami magistratu, każda z działek sprzedawana będzie osobno, by równo dostęp do nowych terenów mieli zarówno indywidualni mieszkańcy, jak i deweloperzy. Trzeba tylko pamiętać, że aby wziąć udział w postępowaniu, wcześniej należy wpłacić wadium.

Polesie będzie kolejnym – po Zalesiu – osiedlem w Lubinie. Osiedle powstanie pomiędzy parkiem militarnym (Strzelnicą) a drogą na Gorzelin. Jak mówił niedawno prezydent Lubina Robert Raczyński, nowe osiedle jest niezbędne, bo miasto się rozwija.

Przypomnijmy, że na sprzedaż jest łącznie 155 działek. 92 działki o powierzchni od 814 m2 do 1783 m2, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną wolno stojącą, 39 działek o powierzchni od 390 m2 do 854 m2 pod zabudowę jednorodzinną szeregową oraz 24 działki o powierzchni od 564 m2 do 994 m2 z przeznaczeniem pod zabudowę bliźniaczą.

Ceny kształtują się od 120 zł netto do 150 zł netto za metr plus 23 proc. podatku VAT.

Równocześnie ruszają też przygotowania pod uzbrojenie tych terenów. – Na osiedlu powstaną nowe drogi, miasto zadba też o oświetlenie. Po otwarciu drogi S3 ruch w okolicach krajowej trójki znacznie spadnie, przez co Polesie stanie się atrakcyjną lokalizacją pod nowe budownictwo – dodaje na koniec Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Dodatkowe informacje można też uzyskać w wydziale gospodarki gruntami, architektury i ochrony środowiska urzędu w pokoju 200 lub telefonicznie pod numerami 76 74 68 156 lub 76 74 68 155.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Jaro
Jaro
8 miesięcy 6 dni temu

Bedzie kasa na wyborcze fajerwerki

Tomasz
Tomasz
8 miesięcy 6 dni temu

Głupia ta władza w tym mieście. Toż to rozbój na środowisku i planie przestrzennym. Panie prezydencie tyle nieużytków w tym mieście, a wy towarzyszu tylko niszczycie. No ale koło lasu fajnie się mieszka … prominenci będą zadowoleni, nie to co w szczerym polu.

stiv
stiv
8 miesięcy 6 dni temu

Taaak, a potem będą Wam budowali drogę taj jak na Kochanowskiego już od 2010 r budują!!!!!!
Urząd M. stać tylko żeby co roku wysłać pismo o braku środków na budowę tej drogi!!!!
Nie wierzcie w te bzdurne obietnice!!!

Grum
Grum
8 miesięcy 6 dni temu

oczywiście, drogi będą, utwardzone z tłucznia, a jak będą dziury to dosypią i wyrównają.Ot taniej a jak ekologicznie

Rocky
Rocky
8 miesięcy 6 dni temu

Inwestycje będą miejsca pracy też a i przy tym żywa gotówka do budżetu miast popłynie,, czy ktoś pomyślał o tych biedniejszych i mieszkaniach +..

Magister Saksofon
Magister Saksofon
8 miesięcy 6 dni temu

Kupujcie działki, ludzie. Postawicie sobie za oszczędności całego życia wymarzony dom, a któregoś dnia jakiś Naczelny Architekt Miasta zdecyduje, żeby postawić Wam przed drzwiami blok, hipermarket lub salon samochodowy i to wszystko jeszcze ogrodzi płotem.

Blokers
Blokers
8 miesięcy 7 dni temu

Będą wieżowce?

Edward
Edward
8 miesięcy 7 dni temu

Nie widzicie, wy zachwyceni pomysłami lokalnej władzy, że do tych działek brak konkretnej drogi? Ta asfaltówka przez Park Leśny (sic!) zrobiona tylko dla obsługi ogródków działkowych, nie dla koparek, wywrotek i betonowozów. A działki są bez uzbrojenia, tylko ryzykant to kupi – albo deweloper, bo on z tym sobie poradzi.

Do Marka
Do Marka
8 miesięcy 7 dni temu

Człowieku Ty to chyba siedzisz tylko w necie i żółć goryczy wylewasz. Mało masz parków ? O Wrocławskim nie wspomnę . Byłeś kiedyś w parku Solidarności? A na górkach PKS ? A
W Parku Wyzykowskiego i Piłsudskiego? A że ogrodzone i dobrze. Przynajmniej nie wejdę w kupę po psie i dziecko może swobodnie pobiegać.

Gosc
Gosc
8 miesięcy 7 dni temu

Przymusu nie ma. Kto chce kupuje.

Marek
Marek
8 miesięcy 7 dni temu

Grodzi sie parki i niszczy drzewa, wycina lasy i usuwa pola i zalewa betonem. W tym miescie juz niedlugo nie bedzie gdzie spacerowac i odpoczywac. Tylko kredyt na cale zycie, do roboty i do wyra. Zenada. O tych deweloperach dobrze ktos napisal, ja bym do tej szajki dodal super-bezpartyjnego i obywatelskiego prezydenta, ktory robi co chce i w dzielnicach gdzie go nie ma tylko uprzykrza ludziom zycie. Porazka, pora myslec o wyprowadzce.

Tomasz
Tomasz
8 miesięcy 6 dni temu

a no

racjonalista
racjonalista
8 miesięcy 7 dni temu

Spokojnie cwaniaczki developerskie nabedą to po układach za grosze, postawią „budowlane buble” (jak najtaniej) a sprzedadzą za krocie z bajońskim zyskiem bo tak to się w Polsce robi, nie tylko w Lubinie !! Hi, hi.

Grum
Grum
8 miesięcy 7 dni temu

A czy ktoś zauważył jak rosną korki na przylesiu? W szczycie już na legnickiej stoją by wjechać w kierunku leśnej.

Anatol1966
Anatol1966
8 miesięcy 7 dni temu

Fantastyczna cena , wprost za darmo, gratulacje i czapki z głów dla tych co te działki wyceniali , chyba wszyscy do kupy wzięci ekonomiści świata i wszechświata lepiej by tego nie zrobili!!!!!!!!!!!!!!! hahahaha ale wał.

wpDiscuz