Rozpędzone Metraco Zagłębia zagra w Koszalinie

W drugiej kolejce PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zagrają na wyjeździe z Energą AZS Koszalin. Spotkanie w Koszalinie odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00.

Z trzech dotychczas rozegranych meczów jeden z nich był o ligowe punkty. Na inaugurację PGNiG Superligi Kobiet miedziowe pewnie pokonały UKS PCM Kościerzyna. Już wtedy najczęściej w pomeczowych wywiadach najczęściej przewijało się jedno słowo – „koncentracja”. Lubinianki na każdy mecz wychodzą w pełni skontrowane i od początku przejmują dominację nad rywalem. Było to widać zarówno w meczu ligowym, jak i rywalizacji Pucharu EHF. W pierwsze rundzie tych rozgrywek Metraco Zagłębie Lubin dwa razy ograło mistrza Szwajcarii LK Zug Handball 37:24 i 43:23. W pierwszych trzech meczach sezonu miedziowe zaaplikowały swoim rywalko aż 123 bramki – Koszalin to na pewno wyższa półka niż nasi pierwsi rywale, ale zrobimy wszystko, aby z tego ciężkiego terenu przywieźć komplet punktów – mówi skrzydłowa miedziowych, Agnieszka Jochymek.

Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin czeka dużo trudniejsze zadanie niż w pierwszych meczach nowego sezonu. Akademiczki z Koszalina, to jedna z drużyn wymieniana w gronie ekip, które mogą bić się o medale. Przed nowym sezonem do AZS-u dołączyły z Vistalu Gdynia Kinga Lalewicz oraz Gabrielę Urbaniak ponadto w składzie Koszalina zobaczymy również Aleksandrę Sach, Paulę Mazurek czy Dominikę Grobelską.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz