Film Agnieszki Holland w Kulturze Dostępnej

Film Agnieszki Holland „Pokot” będzie można obejrzeć w najnowszej Kulturze Dostępnej, 5 października, w lubińskim kinie Helios. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na ten seans.

Kultura Dostępna to projekt, w którym wyświetlane są tylko polskie produkcje. Jednocześnie niwelowana jest jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Wejściówki na seanse kosztują tylko 10 zł. Pokazy odbywają się w lubińskim Heliosie w każdy czwartek, zawsze o godzinie 18.

Podczas najbliższego seansu, 5 października, kinomanii będą mogli obejrzeć produkcję „Pokot”. Główną bohaterką nowego filmu Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

W tym roku w cyklu Kultura Dostępna będzie można obejrzeć jeszcze filmy:

12 października „Szatan kazał tańczyć”

19 października „Maria Skłodowska-Curie”

26 października „Bodo”

2 listopada „Powidoki”

9 listopada „21 x Nowy Jork”

16 listopada „Konwój”

23 listopada „Po prostu przyjaźń”

30 listopada „Amok”

7 grudnia „Moje córki krowy”

14 grudnia „Królewicz Olch”

21 grudnia „PolandJa”

28 grudnia „Volta”

Szczegóły na temat Kultury Dostępnej można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na seans filmu „Pokot”. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (3 października) o godzinie 14.00.

Wejściówki wygrali: Pamela Mierzwińska i Janek Muskus. Gratulujemy!

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz