Na początek „Pokot”

Rusza kolejna, 9. edycja cyklu Kultura Dostępna w lubińskim kinie Helios. Otworzy ją „Pokot” Agnieszki Holland, polski reprezentant w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie.

„Pokot”

Kultura Dostępna to cykl, w ramach którego pokazywane są tylko polskie filmy, a bilet kosztuje zaledwie 10 zł. Seanse odbywają się w czwartki, od tego roku nie tylko o godzinie 18, ale i o 13.

9. edycję, 4 stycznia otworzy „Pokot” Agnieszki Holland, polski reprezentant w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O nagrodę Akademii Filmowej walczy także niezwykły „Twój Vincent”, który znajdzie się w repertuarze cyklu 25 stycznia.

Fanów kina historycznego zainteresują filmy „Habit i zbroja” oraz „Zgoda” z Jakubem Gierszałem. Na wielbicieli talentu młodego aktora czeka także, obsypany nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, „Najlepszy” – historia Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie, zrealizowana w hollywoodzkim stylu.

Z tytułów, które równie szybko zyskały rozgłos po gdyńskim festiwalu, będzie można zobaczyć uznaną za najlepszy film „Cichą noc” z Dawidem Ogrodnikiem i Arkadiuszem Jakubiakiem, „Człowieka z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa oraz „Ptaki śpiewają w Kigali”, ostatnie dzieło duetu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

15 marca widzowie zobaczą kontrowersyjny „Botoks” Patryka Vegi opowiadający o polskiej służbie zdrowia. Do repertuaru powrócą także dwa filmy, które w poprzedniej edycji cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Po prostu przyjaźń”.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.helios.pl

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na najbliższy seans w ramach Kultury Dostępnej, na 4 stycznia na „Pokot”. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do nas w środę, 3 stycznia, o godzinie 12.00.

Bilety wygrali: Zofia Stasiak i Tomasz Olczak. Gratulujemy!

O filmie „Pokot”:

Główną bohaterką nowego filmu Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Kultura Dostępna w 2018 roku:

4 stycznia „Pokot”

11 stycznia „Ptaki śpiewają w Kigali”

18 stycznia „Na układy nie ma rady”

25 stycznia „Twój Vincent”

1 lutego „Człowiek z magicznym pudełkiem”

8 lutego „Tarapaty”

15 lutego „Po prostu przyjaźń”

22 lutego „Zgoda”

1 marca „Habit i zbroja”

8 marca „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”

15 marca „Botoks”

22 marca „Najlepszy”

29 marca „Reakcja Łańcuchowa”

5 kwietnia „Cicha noc”

12 kwietnia „Dzikie róże”

19 kwietnia „Pewnego razu w listopadzie”

26 kwietnia „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz