„Opętanie” w Heliosie

Już w poniedziałek, 11 grudnia, kolejny seans w ramach cyklu „Helios na scenie”. Tym razem będzie można obejrzeć spektakl „Opętanie”. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na to wydarzenie.

Dwa razy w miesiącu, w poniedziałkowe popołudnia na widzów lubińskiego kina Helios czekają wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, zarejestrowane w systemie HD z udziałem publiczności w najbardziej cenionych teatrach Europy: Royal National Theatre w Londynie oraz Comédie-Française.

11 grudnia o godzinie 18.30 pokazany zostanie spektakl „Opętanie”. Reżyser Ivo van Hove, którego inscenizacje „Widoku z mostu” i „Heddy Gabler” oglądaliśmy w cyklu NT Live, przygotował sceniczną adaptację filmu Luchino Viscontiego z 1943 roku. Film fabularny Viscontiego powstał na motywach powieści Jamesa M. Caina „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy” i był wstępem do rozwoju w kinie kierunku neorealizmu włoskiego. Ta sama historia wraca w inscenizacji van Hove’a w wykonaniu czołowych aktorów swojego pokolenia. Niezwykle pociągającego i atrakcyjnego kierowcę Gina gra Jude Law. W przydrożnej restauracji spotyka męża i żonę, Giuseppe i Giovannę. Gino i Giovanna rozpoczynają ognisty romans, który doprowadzi do zamordowania męża kobiety. To jednak dopiero wstęp do dalszych wypadków…

W kolejne poniedziałkowe popołudnie, 25 grudnia, w cyklu teatr w kinie pokazany zostanie „Dziadek do orzechów”

Szczegóły na www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na 11 grudnia na „Opętanie”. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (7 grudnia) o godzinie 13.00.

Bilety wygrały: Karolina Stohnij i Joanna Staszkiewicz. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz