Czwartki z polskim kinem

W czwartek kolejny seans w ramach cyklu Kultura Dostępna. Tym razem w lubińskim kinie Helios wyświetlony zostanie film „Moje córki krowy”.

Kultura Dostępna to cykl, w ramach którego pokazywane są tylko polskie filmy, a bilet kosztuje zaledwie 10 zł. Seanse odbywają się w czwartki o godzinie 18. W najbliższy, 7 grudnia, będzie można obejrzeć „Moje córki krowy”.

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

W tym roku w cyklu Kultura Dostępna będzie można obejrzeć jeszcze filmy: 14 grudnia „Królewicz Olch”, 21 grudnia „PolandJa” i 28 grudnia „Volta”.

Szczegóły na temat Kultury Dostępnej można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na Kulturę Dostępną 7 grudnia. Wejściówki otrzymały dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (5 grudnia) o godzinie 14.00.

Bilety wygrali: Daniel Ryfa i Magdalena Milewska. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz