„Amok” w Kulturze Dostępnej

Polski kryminał „Amok”, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, będzie można obejrzeć już w najbliższy czwartek, 30 listopada, w cyklu Kultura Dostępna w lubińskim Heliosie. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na to wydarzenie.

Kultura Dostępna to projekt, w którym zawsze pokazywane są polskie produkcje. Do tego wstęp do kina kosztuje jedynie 10 zł, by filmy mogło obejrzeć jak najwięcej odbiorców.

Seanse odbywają się w każdy czwartek. A już w najbliższy, 30 listopada, o godzinie 18 będzie można obejrzeć „Amok”.

To film Kasi Adamik (córki Agnieszki Holland) na podstawie polskiego procesu poszlakowego, którym żyły media na całym świecie. Rybacy wyławiają z Odry zmasakrowane ciało. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa – z braku dowodów – trafia do policyjnego „archiwum X”.

Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści „Amok” autorstwa Krystiana Bali (Mateusz Kościukiewicz). Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski (Łukasz Simlat), dociekliwy funkcjonariusz z mroczną przeszłością. Policjant szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem a opisaną w książce zbrodnią. A w toku śledztwa poznaje również samego Balę. Ich spotkanie rzuci nowe światło na sprawę i rozpocznie emocjonujący pojedynek pomiędzy Krystianem i Sokolskim – dwójką bardzo silnych osobowości, nieustannie balansujących na granicy dobra i zła. W intrydze, w której fikcja wymiesza się z rzeczywistością, a kłamstwo i prawda przestaną być możliwe do odróżnienia, zwycięzca może być tylko jeden.

W tym roku w cyklu Kultura Dostępna będzie można obejrzeć jeszcze filmy:

7 grudnia „Moje córki krowy”

14 grudnia „Królewicz Olch”

21 grudnia „PolandJa”

28 grudnia „Volta”

Szczegóły na temat Kultury Dostępnej można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na Kulturę Dostępną 30 listopada. Wejściówki otrzymały dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji we wtorek (28 listopada) o godzinie 10.00.

Bilety wygrali: Paweł Szporko i Olimpia Olczak. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz