„Konwój” w Kulturze Dostępnej

W najbliższy czwartek w Kulturze Dostępnej w lubińskim Heliosie będzie można obejrzeć film „Konwój”. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie.

Kultura Dostępna to projekt, w którym zawsze pokazywane są polskie produkcje. Do tego wstęp do kina kosztuje jedynie 10 zł, by filmy mogło obejrzeć jak najwięcej odbiorców.

Seanse odbywają się w każdy czwartek. A już w najbliższy, 16 listopada, o godzinie 18.30, będzie można obejrzeć film „Konwój”.

Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce.

Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

W tym roku w cyklu Kultura Dostępna będzie można obejrzeć jeszcze filmy:

23 listopada „Po prostu przyjaźń”

30 listopada „Amok”

7 grudnia „Moje córki krowy”

14 grudnia „Królewicz Olch”

21 grudnia „PolandJa”

28 grudnia „Volta”

Szczegóły na temat Kultury Dostępnej można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na 16 listopada na Kulturę Dostępną. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (13 listopada) o godzinie 14.00.

Bilety wygrali: Piotr Medycki i Joanna Staszkiewicz. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz