Teatr w kinie

Tym razem w cyklu „Helios na scenie” będzie można obejrzeć „Wieczór trzech króli”. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na seans, który odbędzie się 9 października o godzinie 18.30.

Dwa razy w miesiącu, w poniedziałkowe popołudnia na widzów lubińskiego kina Helios czekają wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, zarejestrowane w systemie HD z udziałem publiczności w najbardziej cenionych teatrach Europy: Royal National Theatre oraz Comédie-Française.

9 października pokazany zostanie „Wieczór trzech króli”.

Statek rozbija się na skałach. Viola wraz z bratem bliźniakiem Sebastianem zostaje wyrzucona na brzeg, ona w pobliżu miasta, on gdzieś w niedostępnej części wyspy. Viola, aby przetrwać i odnaleźć brata postanawia przebrać się za mężczyznę i wkroczyć na nieznany teren. Pod imieniem Cesaria przystaje na służbę do księcia Orsino, w którym się zakochuje. Książę tymczasem posyła ją do swej ukochanej Olivii. Dziewczyna zakochuje się w posłańcu, nie przeczuwając, że to przebrana kobieta… Tak zaczyna się obłędny wir, komedia omyłek, ale także szał namiętności i ważnych pytań o role płci, dominację mężczyzn i inne nie mniej skomplikowane, uniwersalne problemy.

Co ciekawe w tekście sztuki nie ma żadnego nawiązania do tytułowego Święta Trzech Króli. Angielskie święto Twelfth Night, wedle starej tradycji, przypadała na wieczór 5 stycznia, czyli przed 12. dniem po Bożym Narodzeniu i dzień przed Objawieniem Pańskim, kiedy to trzech mędrców miało dotrzeć do stajenki. Przez cały ten dzień świętowano. Może właśnie dlatego William Szekspir chciał upamiętnić ten wieczór w sposób szczególny i komedii o miłości nadał tytuł „Twelfth Night, or What You Will”.

W kolejne poniedziałkowe popołudnia w cyklu teatr w kinie pokazane zostaną: „Piotruś Pan” (23 października), „Kto się boi Wirginii Wolf” (6 listopada), „Yerma” (20 listopada), „Opętanie” (11 grudnia) i „Cyrano de Bergerac” (25 grudnia).

Szczegóły na www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy pojedyncze zaproszenia na pokaz „Wieczoru trzech króli” na 9 października. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (4 października) o godzinie 14.00.

Bilety wygrali: Lucyna Muskus i Helena Mądrowska. Gratulujemy!

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz