Wściekłość w Kulturze Dostępnej

39

„Wściekłość” to kolejny film, który będzie można obejrzeć w kinie Helios w ramach cyklu Kultura Dostępna. Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia na ten seans.

Konkurs rozstrzygnięty. Bilety wygrali: Tomasz Olczak oraz Lucyna Muskus. Gratulujemy!

Film zostanie wyemitowany w lubińskim Heliosie jutro, 28 września, o godzinie 18. Również jutro będzie rozdawać bilety na ten seans. Dwie pojedyncze wejściówki otrzymają osoby, które dodzwonią się do nas jako pierwsze 28 września o godzinie 12. Numer do redakcji 516 016 166.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Dzięki temu we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18.00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł.

Repertuar ośmiu edycji:

28 września – Wściekłość

5 października – Pokot

12 października – Szatan kazał tańczyć

19 października – Maria Skłodowska-Curie

26 października – Bodo

2 listopada – Powidoki

9 listopada – 21 x Nowy Jork

16 listopada – Konwój

23 listopada – Po prostu przyjaźń

30 listopada – Amok

7 grudnia – Moje córki krowy

14 grudnia – Królewicz Olch

21 grudnia – PolandJa

28 grudnia – Volta

Opis filmu „Wściekłość”:

Reżyseria: Michał Węgrzyn

Scenariusz: Michał Węgrzyn, Marcin Roykiewicz

Obsada: Jakub Świderski, Paulina Chapko, Natalia Klimas

„Wściekłość” to opowieść o najtrudniejszym momencie w życiu. Historia bohatera pokazuje ten moment, którego zwykle najbardziej się obawiamy. To ta chwila, gdy jesteśmy bardzo blisko sukcesu, a życie rodzinne się wali i trzeba wybrać. „Wściekłość” to historia młodego mężczyzny, który najpiękniejsze lata swojego życia oddaje karierze w telewizji. Rzeczywistość, w której żyje, odbiega od jego dawnych wyobrażeń. Reportaże, które wychodzą spod jego ręki są dalekie od jego ideałów, walki o wolność słowa, prawdy i tolerancji, czy rzetelności dziennikarskiej. Życie wśród polityków i biznesu konfrontuje go z zakłamaniem, którym sam przesiąka. Zastrzeżone rejony zła stają się jego codziennością. Silna erotyczna relacja z trenerką personalną przeplata się z poczuciem winy wobec żony i małych dzieci.


POWIĄZANE ARTYKUŁY