Rusza ósma edycja Kultury Dostępnej

Ósma edycja cyklu Kultura Dostępna w lubińskim Heliosie pełna gwiazd ekranu zacznie się już w najbliższy czwartek, 7 września od filmu „Gwiazdy” – klimatycznie zobrazowanej historii kariery piłkarskiej i życia Jana Banasia. Film przeniesie widzów do lat 70., a w rolach głównych będzie można zobaczyć Mateusza Kościukiewicza i Sebastiana Fabijańskiego.

Fot. Robert Jaworski

Kultura Dostępna to projekt, w którym wyświetlane są tylko polskie produkcje. Jednocześnie niwelowana jest jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Wejściówki na seanse kosztują tylko 10 zł. Pokazy odbywają się w lubińskim Heliosie w każdy czwartek, zawsze o godzinie 18.

Podczas najbliższego seansu, 7 września, wyświetlony zostanie film „Gwiazdy”.

Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem… oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański).

Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak). Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu „orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

W tym roku w cyklu Kultura Dostępna będzie można obejrzeć jeszcze filmy:

7 września „Gwiazdy”

14 września „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”

21 września „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

28 września „Wściekłość”

5 października „Pokot”

12 października „Szatan kazał tańczyć”

19 października „Maria Skłodowska-Curie”

26 października „Bodo”

2 listopada „Powidoki”

9 listopada „21 x Nowy Jork”

16 listopada „Konwój”

23 listopada „Po prostu przyjaźń”

30 listopada „Amok”

7 grudnia „Moje córki krowy”

14 grudnia „Królewicz Olch”

21 grudnia „PolandJa”

28 grudnia „Volta”

Szczegóły na temat Kultury Dostępnej można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na najbliższy seans Kultury Dostępnej i film „Gwiazdy”. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (5 września) o godzinie 12.00.

Bilety wygrali: Marek Wachnik i Agnieszka Polska. Gratulujemy!

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz