„Święta Joanna”, czyli teatr w kinie

Dwa razy w miesiącu, w poniedziałkowe popołudnia w lubińskim kinie Helios można obejrzeć wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, zarejestrowane w systemie HD z udziałem publiczności w najbardziej cenionych teatrach Europy. Już 10 lipca wyświetlony zostanie kolejny spektakl. Tym razem będzie to „Święta Joanna”. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie.

„Święta Joanna” to spektakl przygotowany przez Royal National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie. Wystąpili w nim między innymi: Gemma Arterton, Fisayo Akinade, Matt Bardock i Niall Buggy.

Kim była Joanna d’Arc? Żołnierzem czy zwykłą wieśniaczką? Heretyczką czy świętą? Narodowym bohaterem czy tylko pionkiem w politycznej grze? Dlaczego spalono na stosie tę, która cudem doprowadziła Francję do zwycięstwa nad Anglią? Być może do procesu młodej wiejskiej dziewczyny doprowadzono ze względu na jej bezkompromisowość, być może zagrażała porządkowi społeczeństwa feudalnego i Kościoła katolickiego w Europie.

Przedstawienie będzie można obejrzeć 10 lipca o godzinie 18.30.

Szczegóły można znaleźć na www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (7 lipca) o godzinie 14.00.

Bilety wygrali: Małgorzata Konarska i Tomasz Olczak. Gratulujemy!

W najbliższym czasie w tym teatralnym cyklu kina Helios będzie można obejrzeć: „Mizantropa” (24 lipca), „Piotrusia Pana” (7 sierpnia) oraz „Salome” (21 sierpnia).

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz